ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

niedziela 21 lipca 2019, Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Osiągnąć stan poetycki

  8 marca sala kameralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku zamieniła się w pełne natchnienia poetyckie zacisze. Wszystko to za sprawą VI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego „Stan Poetycki”.
  Jak zauważyła prowadząca wydarzenie Katarzyna Marjasiewicz, w tym roku impreza wyjątkowo obrodziła w poetów, gdyż swoje utwory zaprezentowało aż 26 osób.
  – To największa liczba uczestników spośród wszystkich dotychczasowych edycji – zdradziła nam pani Katarzyna.


  Jury w składzie: Anna Kistelska i Katarzyna Smyk doceniło następujących autorów: w kategorii wiekowej dzieci 6-12 lat I nagrodę otrzymała Klaudia Skoczylas, II uhonorowano Zuzannę Szwestkę, III przyznano Emilii Majewskiej (uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku). W kategorii wiekowej „ młodzież” wyróżnienia otrzymali: Konrad  Matyś z ZS nr 1 w Lublinie i Maciej Tkaczyk z Gimnazjum nr 18 w Lublinie, I nagrodę przyznano Weronice Pyszyńskiej (Gimnazjum nr 1 w Łęcznej), II Kacprowi Kuśmirkowi (ZSZ nr 1 / II LO we Włodawie), III Julii Ogonowskiej (ZSO w Puławach). W kategorii osób dorosłych wyróżnienia przyznano Jakubowi Stefańskiemu (WTZ Świdnik) oraz Adamowi Komendzie (również WTZ Świdnik), I nagrodę zdobyła Ewa Bordzań z Biłgoraja, II nagrodę otrzymał Piotr Kupczak z Różańca, III Edyta Smus ze Świdnika.
  Wszyscy biorący udział w wydarzeniu dostali okolicznościowe dyplomy i upominki.


  – Jury z zadowoleniem podkreśla, że konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników. Forma wiersza wymaga dużych umiejętności i dyscypliny literackiej, dlatego wskazane jest i wręcz niezbędne oczytanie w literaturze pięknej. Mamy nadzieję na kontynuację tak pięknie rozwijającego się konkursu, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury – mogliśmy przeczytać w protokole konkursowym.
  Gościnnie wystąpił znakomity aktor Jerzy Kałduś z monodramem ,,Konopielka”.
  Edyta Smus