ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Doczekaliśmy się MPK

  Zgodnie z zapowiedziami, 2 października po raz pierwszy autobusy linii 55 lubelskiego MPK zajechały do Świdnika. Do naszego miasta kierowane są wybrane kursy wspomnianej linii, a część z nich obsługiwana jest autobusami przegubowymi, aby pomieścić większą ilość pasażerów.
  Już pierwszego dnia funkcjonowania linia cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród świdniczan.
  – Z porannych kursów odjeżdżających ze Świdnika korzystało średnio około 30 osób. Największe napełnienie, blisko 70 osób, było na kursie o godz. 6:42 z przystanku Świdnik – helikopter. Jest to dla nas ważna informacja pod kątem planowania przydziału taboru – informuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM.
  Aby pojechać ze Świdnika do Lublina (lub z powrotem) pojazdem MPK należy kupić bilet obowiązujący w Strefie Podmiejskiej. Za jednorazowy przejazd bez przesiadek zapłacimy wówczas 3,80 zł (normalny) lub 1,90 zł (ulgowy). Bilet ten ważny jest na całej trasie, także w Strefie Miejskiej, a zatem możemy wysiąść na dowolnym przystanku w Lublinie. Jeśli ktoś chciałby się przesiąść do innego autobusu MPK – może kupić bilet 90-minutowy obowiązujący w Strefie Podmiejskiej. Jest on ważny 90 minut od momentu skasowania, umożliwia w tym czasie przesiadki w Lublinie i kosztuje 5 zł (normalny) lub 2,50 zł (ulgowy).
  Bilety jednoprzejazdowe i czasowe można kupić u kierowcy, za pomocą telefonu komórkowego lub w automatach biletowych.
  – Przypominamy, że bilety te można nabyć również w automatach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie Lublina (łącznie 29 automatów), jak również w automatach mobilnych w innych autobusach i trolejbusach (łącznie 138 pojazdów), nie tylko tych kursujących na linii nr 55.

  więcej na ten temat oraz rozkład jazdy linii 55 na str. 3 Anna Daniło