ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Zapraszamy do Poradni

  Wychodząc naprzeciw problemom, z którymi mierzą się dzieci, rodzice czy nauczyciele, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świdniku, oprócz stałej oferty w postaci diagnozy oraz terapii, proponuje szereg zajęć i warsztatów.
  Zaczynając od najmłodszych – propozycją są grupowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, a dla maluchów z większymi potrzebami wczesne wspomaganie rozwoju (zajęcia indywidualne i grupowe). Na rok szkolny 2013/14 planowana jest także „Akademia ambitnych przedszkolaków” – zajęcia rozwijające wyobraźnię i myślenie twórcze dla zdolnych przedszkolaków. Dla rodziców dzieci w tym wieku przewidywany jest cykl zajęć edukacyjno-warsztatowych, będący kontynuacją zeszłorocznego „Czas wolny dziecka”. Dla tej grupy propozycją jest także spotkanie warsztatowe „Mały złośnik”, na którym rodzice mogą pogłębić wiedzę o przyczynach złości maluchów i sposobach jej zapobiegania.
  Dla dzieci starszych (od szkoły podstawowej) w Poradni organizowane są zajęcia wspierające zarówno rozwój poznawczy, umiejętności pedagogiczne, jak i rozwój emocjonalny. Są to m.in. „Indywidualny trening czytania ze zrozumieniem”, „Zajęcia stymulujące rozwój funkcji percepcyjno-motorycznych dla dzieci z ryzykiem dysleksji”, „Grupowy trening pamięci i koncentracji uwagi”, „Warsztaty grupowe – kreatywna ortografia”, „Nie ma rzeczy niemożliwych”, „Akademia rozwoju psychospołecznego”, „Klub rozwoju osobistego” czy grupowe zajęcia socjoterapeutyczne.
  W szczególności polecamy kolejną edycję „Szkoły dla rodziców – trening umiejętności wychowawczych”. Zajęcia są skierowane do wszystkich, którzy chcą nauczyć się rozumieć dziecko, dobrze się z nim porozumiewać, mówić tak, aby nas słuchało oraz jak słuchać dzieci, aby do nas mówiły. Program zakłada realizację cyklu dziesięciu spotkań, które będą się odbywać raz w tygodniu. Zajęcia poprowadzą psychologowie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Barbara Bryk oraz Dorota Grabowska. Warsztaty odbywać się będą we wtorki w godzinach 16.30-19.30. Zgłoszenia do „Szkoły Rodziców” będą przyjmowane do 14 października pod nr tel. 81 751 52 36 lub w Poradni, ul. Norwida 2a, pok. 6 lub 10.  Szczegółowa oferta Poradni dostępna jest na stronie www.poradnia.swidnik.pl lub w placówce.
  Wszystkie spotkania organizowane w Poradni są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy. Zachęcamy zainteresowanych rodziców do udziału w zajęciach.

  Magdalena Rademacher