ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Powiat chce kupić „stary” urząd miasta

  Trzy miliony dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych. Na tyle Powiat Świdnicki wycenił stary budynek Urzędu Miasta przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15. Wycenił i che go kupić. Wycena mocno odbiega od tego ile Urząd Miasta chce zarobić na sprzedaży nieruchomości. Cena wywoławcza wynosi 4 650 000 złotych.


  Starostwo Powiatowe w Świdniku złożyło 25 sierpnia do ratusza ofertę kupna budynku i działki pod nim. Starostwo chce zapłacić 3 250 000 tysięcy złotych. „Jednocześnie Zarząd Powiatu w Świdniku zwraca się o odwołanie ogłoszonego przetargu i sprzedaż nieruchomości na rzecz Powiatu w trybie bezprzetargowym, zgodnie art. 37 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 31 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.” - czytamy w piśmie starosty Dariusza Kołodziejczyka, jakie trafiło do burmistrza.

   


  Starosta swoje pismo tłumaczy tym, że budynki te powinny nadal spełniać swoją funkcję publiczną, a ich sprzedaż ich na wolnym rynku uniemożliwi w przyszłości ich wykorzystanie w ten sposób. Z kolei w aktualnej siedzibie starostwa nie ma odpowiednich warunków, by nadal spełniała swoje zadania.


  „Niemniej istotnym argumentem przemawiającym za uwzględnieniem niniejszej oferty, jest fakt, że sprzedaż w/w nieruchomości na rzecz Powiatu Świdnickiego umożliwi Miastu Świdnik komercyjne wykorzystanie pomieszczeń zajmowanych w chwili obecnej przez Starostwo Powiatowe, czy to w formie ich wynajmu, czy to w formie sprzedaży.” - czytamy dalej.


  Pismo Starostwa jest efektem niedawnego konfliktu pomiędzy Urzędem Miasta a Starostwem.


  Przypomnijmy. Pod koniec kwietnia burmistrz wymówił Starostwu Powiatowemu umowę najmu lokali w budynku przy ul. Niepodległości 13. Miało to związek, z tym że powiat nie przystał podwyżkę czynszu z 5 do 14 zł za metr kwadratowy. Zgodnie z wypowiedzeniem powiat miał 3 miesiące na wyprowadzenie się budynku przy Niepodległości 13, czyli do końca lipca. Ostatecznie burmistrz i starosta porozumieli się w sprawie czynszu i od sierpnia powiat płaci ratuszowi 8 zł za każdy metr kwadratowy, a od początku przyszłego roku ma płacić 12 zł.