ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Ostatnie kino plenerowe

  W pierwszą sobotę września będziemy mogli poczuć się nadal wakacyjnie. Wszystko za sprawą ostatniego pokazu kina plenerowego. Zobaczymy dwa filmy, które planowo miały być wyświetlone 19 sierpnia. Pogoda wówczas nie dopisała. Miejmy nadzieję, że tym razem wszystko się uda.
  Przypomnijmy, że kino plenerowe to jeden z projektów powstałych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą był Marcin Lewandowski, a jego koncepcję poparło 571 mieszkańców Świdnika.

   


  Każdy dzień pokazowy niesie ze sobą dwa filmy. Do tej pory mieszkańcy naszego miasta mogli obejrzeć „Rewolwer i melonik”, „Królowie lata”, „Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Hiszpański temperament”, „Tajne przez poufne” i „Chłopcy z ferajny”. Kino plenerowe działa się na terenie zielonym obok kościoła pw. św. Kingi. Wstęp jest bezpłatny.
  Ostatnie dwa filmy będziemy mogli zobaczyć 2 września. Tradycyjnie pokaz rozpocznie się o godzinie 21. Na początku wyświetlona zostanie produkcja „7 Psychopatów”.
  Film z 2012 roku jest komedią kryminalną. Główny bohater Marty pisze scenariusz. Nieźle mu idzie, ma już… tytuł „7 Psychopatów”. Kiedy weny brakuje, przychodzi mu z pomocą najlepszy przyjaciel Billy - bezrobotny aktor, dorywczo złodziej psów. Za pomocą ogłoszenia w gazecie ściąga do domu największych świrów, jakich świat widział. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jeden mały shih tzu, pupil gangstera neurotyka. Z tego nie może wyjść normalny film.


  Dwie godziny później czeka nas pozycja obowiązkowa, czyli „Nietykalni”. Fenomenalny francuski film z 2011 roku opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Opowieść sama w sobie jest niesamowita, a jej ekranizacja tylko dodaje smaczku. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.
  ab