ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Stadion dopiero za rok?

  Od października ubiegłego roku trwają prace przy przebudowie świdnickiego stadionu. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na koniec listopada tego roku. Jednak pomimo zapewnień wykonawcy – firmy Saltex Europa, że obiekt będzie gotowy na czas, wszystko wskazuje na to, że piłkarze wybiegną na murawę w Świdniku dopiero jesienią przyszłego roku.
  Miejscy urzędnicy, uważają, że nie została wykonana nawet połowa zaplanowanych robót. Mimo to, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i pełnej mobilizacji ze strony wykonawcy, prace budowlane mogą zostać ukończone w terminie. Niestety, formalności związane z odbiorem nowego obiektu, mogą się przeciągnąć na kolejny rok.
  Jednak jest również dobra wiadomość. Władzom miasta udało się pozyskać dodatkowe pieniądze na budowę stadionu. Koszt budowy piłkarskiej areny to około 18 milionów złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach europejskiego projektu Rewitalizacji północnych obszarów przyległych do strefy przemysłowej miasta Świdnik. Unia Europejska przekazała na ten cel 10 milionów złotych. Natomiast w ostatnim czasie modernizację świdnickiego stadionu postanowiło wesprzeć Ministerstwo Sportu i Turystyki, które dołoży 730 tysięcy złotych. Te pieniądze zostaną przeznaczone na budowę boiska treningowego.
  Po remoncie, obiekt przy ulicy Sportowej 2 będzie spełniać wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dla II ligi. Na trybunach zmieści się blisko trzy tysiące krzesełek, z możliwością zwiększenia tej liczby do czterech tysięcy. Sektory dla kibiców będą ogrodzone. Obok boiska głównego o naturalnej murawie, powstanie pełnowymiarowe i oświetlone boisko treningowe o sztucznej nawierzchni. Całość będzie monitorowana. Przebudowa obejmuje również zaplecze. Miejsce obecnego boiska treningowego zajmie ogólnodostępny parking na kilkaset miejsc. Nowy obiekt wzbogaci się również o sanitariaty dla gości, a także punkty kontroli osób wchodzących na stadion.

  Katarzyna Gileta-Klępka