ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • WOŚP zagra dla noworodków

  Ponad stu wolontariuszy będzie pomagało w tegorocznym finale świdnickiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się 14 stycznia 2018. Hasło tegorocznego finału brzmi „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.


  – Najwięcej wolontariuszy to osoby w wieku 14-16 lat, ale są też młodsi i starsi – informuje Iwona Kozak ze sztabu WOŚP w Świdniku.


  Wolontariusze zostaną wprowadzeni do systemu WOŚP, po czym wydrukują oświadczenia. Pełnoletni „orkiestrowicze” mogą podpisać je sami, a ci, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia, muszą otrzymać podpis od opiekuna i szkoły, w której się uczą. Wolontariusze zostaną też przeszkoleni przez policję.  Za pieniądze zebrane przez wolontariuszy oddziały neonatologiczne otrzymają specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

   


  Świdnicki sztab WOŚP zbiera też przedmioty, które później trafią na jedną z kilku licytacji. Chętni mają dostarczyć je do Centrum Kultury do pokoju 2/13 (pierwsze piętro) do 5 stycznia wraz z informacją o wysokości ceny wywoławczej.


  Program
  Finał świdnickiej edycji WOŚP-u będzie organizowany na scenie Centrum Kultury. Rozpocznie się od 10, kiedy na scenie wystąpią młodzi tancerze ze świdnickiego zespołu baletowego. Później przyjdzie czas na Zumbę w wersji Kids, Junior i dla dorosłych  (10:10, 10:15, 10:20). Po występach rozpocznie się  licytacja przekazanych przedmiotów.


  O 10:40 w CK wystąpi dziecięcy teatr Ruchu. Po nim zagra Teatr Maluch (10:50), zespół tańca współczesnego flex i flex mini (11:00, 11:10) oraz teatr tańca współczesnego (11:25). Później będzie można obejrzeć akrobacje w wykonaniu ZTN Ambaras ze spółdzielczego domu kultury oraz Domino Jazz z CKiP w Głusku. O 12:15 zaprezentuje się świdnicki zespół baletowy, który ćwiczy w świdnickim MOK-u. Ten blok występów zakończy kolejna licytacja.


  Po niej będzie można obejrzeć występy tancerzy orientalnych, grupy Seniority, dziecięcego chóru gospel i Świdnik Gospel Choir oraz zespołów, które na co dzień grają w MOK-u. Potem po raz kolejny rozpoczną się licytacje (14:15). Główna aukcja odbędzie się o godzinie 16. Później zatańczą jeszcze Leszczyniacy, ZTN Fux z MOK-u, a następnie na scenę wyjdzie raper W.E.N.A. O 20, zgodnie z tradycją, świdniczanie puszczą światełko do nieba. Przez cały finał najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli wejść na dmuchany plac zabaw, pomalować sobie twarz, nauczyć się wykonywania prostej ceramiki lub figur z balonów.
  PM