ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Na kłopoty żółto-niebieskich Bednarczyk

  39-letni Dominik Bednarczyk będzie prowadził drużynę III-ligowej Avii Świdnik. Klub podpisał ze szkoleniowcem umowę na 1,5 roku. Jest w niej także zapis o możliwości wcześniejszego zakończenia współpracy z żółto-niebieskimi. To już trzeci trener zespołu w pierwszej rundzie. Obecny sezon rozpoczynał na ławce Jacek Ziarkowski, później był doświadczony Tadeusz Łapa. Asystentem nowego szkoleniowca nadal będzie Tomasz Bednaruk, na co dzień odpowiedzialny za pracę z rezerwami Avii w lubelskiej klasie okręgowej.


  Bednarczyk ostatnio pracował w RKS Mechanik Radomsko, w IV lidze. Jest wychowankiem Pogoni Staszów. W sezonie 2002/03 był zawodnikiem tego klubu, jeszcze za czasów występów w II lidze. Grał m.in. w Hetmanie Zamość, Ładzie Biłgoraj, Unii Tarnów, Siarce Tarnobrzeg, Lechu Poznań czy Stali Rzeszów. Siedem lat spędził na Cyprze. Piłkarską karierę zakończył w sezonie 2016/2017. Jako trener pracował jeszcze w Pogoni Staszów i Jutrzence Warta.

   


  Jaki cel klub stawia przed nowym szkoleniowcem? Na początek nowy opiekun ma wyciągnąć żółto-niebieskich ze strefy spadkowej. Po pierwszej rundzie zajmują bowiem odległe 16 miejsce. W dalszej przyszłości, czyli już w kolejnym sezonie, powinien zbudować drużynę na miarę ekipy, która będzie w stanie walczyć o czołowe lokaty w III lidze. – Nie mam zbyt bogatego doświadczenia trenerskiego, ale po rozmowach z władzami Avii doszliśmy do porozumienia i jestem w Świdniku. Do odważnych świat należy. Przychodzę do klubu, który jak na swoje możliwości, zajmuje zbyt niskie miejsce w tabeli. Myślę, że Avię stać na grę na wyższym poziomie. Widziałem ten zespół w kilku spotkaniach. Muszę zapoznać się z kadrą. Każdy z zawodników będzie miał u mnie czystą kartę, zaczynał od początku. Życzyłbym sobie, abym miał do dyspozycji 25 zawodników, chętnych do pracy – zapowiadał na oficjalnej stronie klubu nowy trener.


  Szkoleniowiec na pewno nie będzie miał możliwości współpracy z Mateuszem Olszakiem. Napastnik przeniósł się do Chełmianki Chełm, wicemistrza jesieni sezonu 2017/2018. W tym samym kierunku zamierza udać się pomocnik Piotr Piekarski.
  Og