ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Kolejna, bezpieczna akcja Lider Forum

  Stowarzyszenie „Lider Forum” podsumowało kolejną edukacyjną akcję dla dzieci „Bezpieczny powiat – bezpieczne ferie”. Akcja objęła swoim zasięgiem szkoły podstawowe z powiatu świdnickiego i wzięło w niej udział blisko 500 pierwszoklasistów. Wykłady z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania w czasie wypoczynku podczas ferii prowadzili funkcjonariusze KPP w Świdniku.


  – To już druga edycja tej akcji i największa tego typu akcja pro edukacyjna w kraju, o takim zasięgu. Ma na celu teoretyczne przygotowanie dzieci do poruszania się w ruchu publicznym oraz bezpiecznych zachowań podczas zimowych wyjazdów. W poprzednim roku objęliśmy swoim zasięgiem szkoły podstawowe ze Świdnika. Ze względu na zainteresowanie, w tym roku poszliśmy krok dalej i zorganizowaliśmy akcję o zasięgu powiatowym. W ubiegłorocznych zajęciach dotyczących bezpieczeństwa wzięło udział ponad 200 dzieci. W tym roku udało nam się dotrzeć do blisko pół tysiąca dzieci – mówi Józef Drozd ze Stowarzyszenia “Lider Forum”.
  Akcja trwała od 17 do 19 stycznia.

   


  – Pierwszego dnia odwiedziliśmy wspólnie z mł. asp. Elwirą Domaradzką i st. sierż. Anną Batys z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku szkoły podstawowe nr 3 i 7 w Świdniku. Kolejnego dnia w naszych zajęciach i wykładach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dominowie oraz szkoły podstawowej nr 5 w Świdniku. Tu wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przekazywali funkcjonariusze asp. Magdalena Szczepanowska oraz st. asp. Radosław Lorek. 19 stycznia był trzecim i ostatnim dniem akcji. Odwiedziliśmy szkoły podstawowe w Rybczewicach, Piaskach, Biskupicach oraz Trawnikach – wylicza Józef Drozd.


  Jak podkreślają przedstawiciele „Lider Forum” w akcję zaangażowali się świdniccy przedsiębiorcy, a wsparcie merytoryczne świdnickiej jednostki policji było jak zwykle nieocenione.
  – Świdnicka policja bardzo chętnie angażuje się w tego typu przedsięwzięcia dotyczące działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, a ich szkolenia cechuje jak zawsze wysoki profesjonalizm. Dzięki temu dzieci chętnie biorą udział w zajęciach. Dziękujemy również naszemu sponsorowi, firmie motoryzacyjnej RK Niedziałek za ufundowanie gadżetów dla naszych pociech oraz za wspieranie inicjatyw realizowanych przez nasze stowarzyszenie – podkreśla Józef Drozd. TG