ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Ruszą nowe połączenia

  Autobusy linii 55 będą kursowały częściej niż do tej pory, to zapowiedź urzędników ze świdnickiego ratusza. Nowe połączenia mają ruszyć od 7 maja.
  Obecnie, w dni szkolne, popularne „piątki” kursują ze Świdnika do Lublina 16 razy dziennie. W sobotę i niedzielę łącznie pokonują tę trasę jedenaście razy. Mieszkańcy Świdnika wielokrotnie podkreślali jednak, że to za mało, głównie dlatego, że autobusy w godzinach porannych i popołudniowych bywają przepełnione, a w innych porach z kolei ciężko o jakikolwiek transport.


  Takie wnioski można było też wysnuć na podstawie ankiet dla urzędu miasta, które w ubiegłym roku przeprowadzano wśród mieszkańców Świdnika.
  -Wynikało z nich, że najbardziej popularną linią komunikacji miejskiej jest autobus nr 55. Pasażerowie wielokrotnie podkreślali potrzebę zwiększenia ilości kursów na tej linii. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom od maja wprowadzamy dodatkowe przejazdy w najczęściej wskazywanych godzinach – mówi burmistrz Waldemar Jakson.
  Na rozkładach pojawią się połączenia o godzinie 10.19, 13.24 (przez stadion), 19.05 i 21.32 (przez stadion) z Lublina do Świdnika (odjazd z przystanku os. Choiny). W odwrotną stronę, czyli spod świdnickiego helikoptera do Lublina autobusy odjadą o godz. 11.28, 13.30, 14.47 i 20.24.


  To nie wszystko, bo według zapowiedzi władz miasta, w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych zmian w rozkładzie.
  - We wszystkich autobusach mają pojawić się ankieterzy, którzy będą liczyli ilość osób poruszających się na poszczególnych liniach w określonych godzinach – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika.


  Będą również pytali pasażerów, z jakich korzystają biletów, jak często poruszają się komunikacją miejską, skąd i dokąd jadą oraz jaki jest cel ich podróży. Ankiety zostaną przeprowadzane oczywiście anonimowo i będą miały charakter wyłącznie poglądowy. PAK