ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Konkurs literacki Teatru Drogi

  Świdnicka Grupa Teatralna „Teatr Drogi”, realizując projekt „A z teatrem nam po drodze” w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, ogłasza konkurs dla dzieci, młodzieży, dorosłych na napisanie utworu w formie jednoaktówki/dramatu.


  Celem konkursu są rozwijanie kultury języka polskiego i zdolności literackich, wyszukiwanie i promowanie utalentowanych twórców i ich twórczości, poszerzanie oferty kulturalnej Świdnika, zachęcanie do uczestnictwa w działaniach kulturalnych. Motto konkursu brzmi:
  Ku czemu idziemy?
  A mnie się zdaje, że do niczego nie idziemy.
  Zawsze tylko jesteśmy w drodze…

   


  W konkursie literackim mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, dorośli mieszkańcy Świdnika oraz osoby, związane z naszym miastem (pracą, szkołą itp.).


  Nadesłane teksty konkursowe muszą być pracami własnymi oraz nie mogą być wcześniejpublikowane i nagradzane w innych konkursach. Należy przesłać dwa egzemplarze prac w formie maszynopisu oraz dołączyć teksty w wersji elektronicznej na podpisanej płycie CD/DVD.


  Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 2 utwory prozatorskie. Utwory (maksymalnie 10 stron maszynopisu) powinny być podpisane pseudonimem. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę podpisaną takim samym pseudonimem, zawierającą kartę uczestnika z danymi autora.


  Łączna pula nagród wynosi 1000 zł. Na podstawie nagrodzonych prac powstanie scenariusz spektaklu „Teatru Drogi”, który zostanie zrealizowany i przedstawiony świdnickiej publiczności w grudniu 2018 r. Dodatkowym wyróżnieniem będzie możliwość udział autorów nagrodzonych prac w realizowanym spektaklu, który zostanie zarejestrowany w postaci wideo.


  Autorzy powinni przesłać swoje prace do 01 września 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres: „Teatr Drogi”, 21-040 Świdnik, Aleja Lotników Polskich 24 z dopiskiem „Konkurs Literacki Teatru Drogi”.


  Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi na stronie internetowej Teatru www.facebook.com/teatrdrogi/ oraz w prasie lokalnej we wrześniu 2018 roku. Na stronie internetowej teatru znajduje się regulamin konkursu. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem tel. 508-027-560. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Andrzej Wiśnioch