ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Każdy może zostać spartaninem

  Napady, kradzieże, wyrywanie torebek, bójki – takie i podobne sytuacje zdarzają się niestety coraz częściej, także w naszym mieście. Przez to wielu świdniczan nie czuje się bezpiecznie. Czy potrafimy się zachować w takich sytuacjach? Czy strach nie odbiera nam zdrowego rozsądku? Z tym bywa różnie, wiele osób w sytuacji zagrożenia po prostu paraliżuje strach. Przez to stają się one ofiarami. Fundacja „Wsparcie” wychodzi naprzeciw problemom mieszkańców Świdnika.
  Fundacja rozpoczęła właśnie kampanię pod hasłem „300 Spartan”. Jej celem jest zebranie funduszy na organizację i realizację programu „Odważny mieszkaniec”. Ma to być cykliczny program zajęć z samoobrony i pierwszej pomocy, a także z podstaw prawa karnego i prewencji.
  Sześciotygodniowy cykl spotkań rozpocznie się w listopadzie. Zajęcia będą odbywały się  trzy razy w tygodniu. Kursy z samoobrony poprowadzą Wojciech Klimkiewicz – mistrz świata w brazylijskim jiu jitsu, Adrian Wielkoliński oraz Marcin Korniluk.
  Inicjatorzy akcji chcą w ten sposób działać na rzecz ograniczenia przestępczości i zmniejszenia strachu przed staniem się ofiarą. To co wyróżnia tę kampanię to przede wszystkim nacisk na wyposażenie mieszkańców w umiejętności obrony własnej i wiedzy o tym, co należy robić w sytuacjach zagrożenia.
  Każdy może zostać spartaninem – złotym, srebrnym lub brązowym – w zależności od wysokości wpłat. Wystarczy przekazać  darowiznę na rzecz programu Odważny Mieszkaniec. Aby to uczynić, należy wejść na stronę internetową www.fundacjawsparcie.org.pl i uruchomić zakładkę „Zostań Spartaninem”. Miejsc jest tylko trzysta.
  Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji: www.fundacjawsparcie.org.pl.

  Katarzyna Gileta-Klępka