ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 18 czerwca 2019, Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Dni Świdnika z wueskami i koncertami w tle

  Już nie oddzielnie, a razem odbyły się dwie imprezy, na które w każde lato czeka wielu świdniczan. Mowa o dniach Świdnika i zlocie motocykli WSK. Pomimo niesprzyjającej pogody na terenie lotniska trawiastego bawiło się kilkanaście tysięcy osób.

   

  Tegoroczne dni Świdnika połączone z ogólnopolskim zlotem wuesek ciężko było przeoczyć. Głównie dlatego, że impreza rozpoczęła się od przejazdu kilkuset motocykli przez ulice naszego miasta, a także okolicznych miejscowości. Parada dwuśladów wystartowała spod budynku urzędu miasta w Świdniku, po czym przejechała m.in. ulicami Niepodległości, Racławicką, Krępiecką, Lubelską w Jackowie, by ostatecznie zatrzymać się na terenie lotniska trawiastego.

   

  Tam głośno było nie tylko z powodu jednośladów. Choć do późnego popołudnia na terenie lotniska można było obejrzeć pokazy trialu motocyklowego (wyczynowej jazdy), to najwięcej chętnych zgromadziły gwiazdy tegorocznych DŚ – Acid Drinkers i Golec uOrkiestra.

   

  Dni Świdnika to jednak nie tylko motocykle i koncerty. Odwiedzający lotnisko mogli wejść do parku maszyn, obejrzeć zabytkowe i cenne motocykle, a także rękodzieło czy antyki na specjalnych stoiskach.

   

  Drugi dzień święta miasta rozpoczął się od mszy polowej dla wielbicieli jednośladów, którzy przyjechali do Świdnika z całej Polski. Później, liczni fani popisów jazdy na jednym kole, czy pokonywania niezwykle trudnych przeszkód obejrzeli pokaz trialu motocyklowego. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o widowiskowe popisy, ponieważ swoje umiejętności zaprezentowali też strażacy i ratownicy medyczni.

   

  Chętnych nie brakowało też na zabawę przy muzyce zespołu Łąki Łan i Happysad. Na lotnisku zgromadziło się ponad tysiąc świdniczan, którym nie przeszkodziła  niesprzyjająca pogoda i padający nieustannie deszcz. PAK