ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Pierwszaki w bibliotece

  Uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku odwiedzili 24 września Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną. Pierwszaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Pierwsze spotkanie z biblioteką”. Było gwarno, barwnie i wesoło.
  Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Dowiedzieli się również w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki, prowadzenia kart bibliotecznych i oznaczania książek. Mogły też obejrzeć bogate i urozmaicone księgozbiory. Ponadto, zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece.
  Pierwszaki wysłuchały także wierszy, w których książki proszą, by o nie dbać i je szanować. Dzieci mogły się również wykazać swoją wiedzą na temat książek i rodzajów bibliotek, a także wskazać różnice pomiędzy biblioteką i księgarnią.
  Kiedy uczniowie nauczyli się już jak korzystać z biblioteki oraz jak należy obchodzić się z książkami, mogli po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć wybrane lektury. Bez wątpienia jest to najlepszy sposób, by „zaprzyjaźnić się” z książkami oraz rozbudzić zainteresowania czytelnicze.
  Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali w prezencie zakładki do książek. Zostali również zaproszeni, wraz z rodzicami, do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.
  Wizyta w bibliotece miała na celu promocję czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to bowiem istotny element współczesnej edukacji. Bezpośredni kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Czytanie to dar, który wprowadza człowieka w świat marzeń i niezwykłych przygód. Jest to także przepustka do zdobycia wiedzy.

  Katarzyna Gileta-Klępka