ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

niedziela 21 lipca 2019, Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Dziękuję za poparcie!

  Rozmowa z Waldemarem Jaksonem, burmistrzem Świdnika

   

  Opadł bitewny kurz po wyborach. Kolejny raz wygrał pan w pierwszej turze.

  – Przede wszystkim jeszcze raz dziękuję mieszkańcom, którzy mi zaufali i poparli w wyborach. Wszystkim świdniczanom gwarantuję rzetelną i skuteczną pracę. Mam mocną i sprawdzoną drużynę w Radzie Miasta i w magistracie. Cieszę się, że w tej kampanii, choć ostrzejszej niż poprzednie, wygrał spokój i rozsądek. Przed nami ważnych 5 lat. Zrobimy wszystko, żeby Świdnik był miastem w którym żyje się dobrze. I chce się żyć. 

   

   

  Od czego zaczynacie pracę w tej kadencji?

  – Program wyborczy układaliśmy z pełną odpowiedzialnością. To nie były puste obietnice: doskonale orientuję się w możliwościach inwestycyjnych i rozwojowych miasta. Już realizujemy poszczególne punkty. Kończy się remont pl. Konstytucji 3 maja. Właśnie powstaje pierwszy z czterech nowych parków w Świdniku (przy al. Lotników Polskich, za stacją paliw). Mamy pozwolenie na budowę basenów przy Fabrycznej. Zaczął się remont ulicy Fiołkowej na której położymy beton wałowany. To nowa w naszym mieście technologia, jeszcze w tym roku użyjemy jej do remontu ulicy Gospodarczej. 

   

  Rozumiem, że inwestycje nabiorą rozpędu.

  – Poprzednią kadencję poświęciliśmy na planowanie niezwykle skomplikowanych inwestycji i zbieraniu na nie środków. Pieniądze już mamy. Dzięki wyborczej decyzji mieszkańców mogę dokończyć te wielkie przedsięwzięcia. Liczę też, na dobrą współpracę ze Starostwem Powiatowym w Świdniku oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Pracujemy dla mieszkańców i razem możemy więcej, np. jeśli chodzi o remonty ulic w naszym mieście.

   

  Mieszkańcy postawili na pana i oczekują teraz szybkich efektów. 

  – Oczywiście, ja to rozumiem. Weźmy jako przykład budowę dróg gruntowych. Rzeczywiście jest ich w Świdniku dużo, to wynika m. in. z tego, że miasto bardzo szybko się rozrasta. Dla każdej osoby mieszkającej przy ulicy gruntowej, to ona będzie najistotniejsza. Natomiast my musimy najpierw skupić się na strategicznych drogach najważniejszych dla rozwoju miasta. Przygotowaliśmy plan budowy dróg, ułożony w oparciu o ich ważność. W pierwszej kolejności dokończymy ul. Kusocińskiego i Sosnową oraz rozpoczniemy inwestycję na al. NSZZ „Solidarność”. Oczywiście równolegle zajmiemy się ulicami lokalnymi i osiedlowymi istotnymi dla mieszkańców. 

   

  Przenieśmy się w czasie. Jak będzie wyglądał Świdnik za 5 lat?

  – Mam wielką nadzieję, że za kilka lat Świdnik będzie miastem coraz bardziej nowoczesnym, szybko rozwijającym się, pełnym zieleni i nowej infrastruktury, a jednocześnie pielęgnującym swoją tożsamość i tradycję. Miastem z którego będziemy, tak jak i teraz, dumni. Gotowe będą największe inwestycje w dziejach Świdnika. Mieszkańcy będą cieszyć się z kompleksu sportowo–rekreacyjnego przy ulicy Fabrycznej, dojadą ulicą Kusocińskiego do ekspresówki, zamieszkają w lokalach z programu Mieszkanie Plus, a kolektor deszczowy zapewni im bezpieczeństwo. Czeka nas dużo pracy, ale podołamy!