ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

niedziela 21 lipca 2019, Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Nowa prezes PZL

  Po 25 latach pracy na stanowisku prezesa PZL Świdnik Mieczysław Majewski odszedł ze stanowiska. Na czele największych polskich zakładów produkujących śmigłowce stanie teraz Beata Stelmach, dotychczasowa wiceprezes zarządu Leonardo Helicopters Polska. 

   

  Firma poinformowała o zmianie na stanowisku prezesa w wiadomości przesłanej mediom. 

  - Z radością witamy panią Beatę w zespole Leonardo w Polsce. Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo – poinformował Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający pionu Leonardo Helicopters.

   

  Dyrektor LH nie zdradził, dlaczego spółka zmienia prezesa. W wiadomości, którą dostały media, Cutillo zamieścił krótkie podziękowania: - Chcę podziękować panu Mieczysławowi za to, jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata – napisał Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters.

   

  Nowa prezes PZL-Świdnik do grupy Leonardo przeszła z General Electric, gdzie pełniła funkcję dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie. Była już wiceszefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w rządzie Donalda Tuska, gdzie odpowiadała za promocję polskiej gospodarki oraz ekonomizację polityki zagranicznej. W latach 2000-2001 pełniła funkcję prezesa Warszawskiej Giełdy Towarowej, a później, do 2005 r., zasiadała we władzach Prokom Software. 

   

  Stelmach brała też udział w negocjacjach dotyczących przystąpienia Polski do OECD i Unii Europejskiej oraz pracowała jako konsultant Banku Światowego na rzecz rozwoju rynku kapitałowego Ukrainy i Rosji. Skończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki (obecnie SGH). 

   

  - Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody na czele firmy, będącej tak ważnym graczem w przemyśle polskim. W Polsce zakłady PZL-Świdnik to partner strategiczny polskich sił zbrojnych charakteryzujący się technologiczną doskonałością dzięki wykwalifikowanej i oddanej swojej pracy kadrze oraz zapleczu globalnej spółki, jaką jest Leonardo. Z radością będę współpracować z tą spółką tak, aby Polska odniosła jak największe korzyści z posiadania tak znakomitego krajowego czempiona – przyznała Beata Stelmach. 

   

  PZL-Świdnik od 2010 roku wchodzą w skład pionu Leonardo Helicopters. Fabryka produkuje śmigłowce od ponad 60 lat. Do dzisiaj wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 maszyn do ponad 40 krajów.  PAK