ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

niedziela 21 lipca 2019, Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Pobiegniemy i pomożemy

  To już ostatnia szansa, aby zapisać się na coroczny Charytatywny Bieg Mikołajkowy i marsz Nordic Walking. Pomóc można jednak także po prostu kibicując lub biorąc udział w loterii lub kiermaszu ciast. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, więc warto pojawić się z dziećmi.

  Pięć lat temu po raz pierwszy Stowarzyszenie Biegający Świdnik postanowiło, że swoim sportowym stylem mogą także pomóc. – To był 2014 rok i takie spontaniczne wydarzenie, gdzie zbierane były dary rzeczowe dla potrzebujących. Wzięło w nim udział siedemdziesięciu uczestników. Z roku na rok liczba biegaczy zwiększała się, wzbogaciliśmy imprezę w profesjonalny pomiar czasu, wręczaliśmy medale i puchary dla najszybszych zawodników. Zebrane środki przekazywaliśmy na Dom Dziecka w Rybczewicach. Od 2016 roku wraz z biegaczami pojawili się chodziarze Nordic Walking – wylicza Agnieszka Jakubczyk z Biegającego Świdnika.

  W ubiegłym roku pomagało 517 uczestników. Zebrano 16 600 złotych.

  Organizatorzy zakładają, że w tegorocznym biegu weźmie udział aż 600 osób.

  – Zebrane na wydarzeniu środki będą przekazane Marysi Szlązak cierpiącej na raka móżdżku oraz Pawełkowi Łagowskiemu walczącemu z dziecięcym porażeniem mózgowym. Oprócz biegu i marszu Nordic Walking przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji. Będzie kiermasz ciast, losowanie nagród, medale dla wszystkich uczestników. Pucharami nagrodzimy najszybszych biegaczy, najliczniejsze drużyny oraz najlepiej przebrane osoby. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie przyciągnie wiele osób, pragnących pomóc naszym podopiecznym – dodaje Agnieszka Jakubczyk.

  W niedzielę 2 grudnia o godzinie 11 startuje V Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Start i meta będą zlokalizowane przy Miejskim Ośrodku Kultury. Tam czekają także dodatkowe atrakcje, w tym loteria i kiermasz ciast.  Anna Bąbik–Daniło