ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Zimą ogrzej się kulturalnie

  Witek Muzyk Ulicy i dobrze znany świdniczanom Jan Kondrak będą kolejnymi artystami, którzy wystąpią na scenie MOK. Dla tych, którzy zimowe wieczory chcą spędzić poza domem, ośrodek przygotował też seanse filmowe w ramach trwającego już przeglądu. 

   

  Kondrak zaśpiewa w swoim mieście już 1 grudnia. 

   

  – Artysta zaśpiewa znane przeboje Cohena, Okudżawy, Dylana i Stachury. Wszystkie w języku polskim. Koncert utrzymany będzie w najbardziej tradycyjnej konwencji, czyli na głos męski i gitarę. Nie zabraknie utworów samego Jana Kondraka takich jak „Ataman” czy „Piosenka w samą porę” oraz tych, napisanych w ramach warszawskiego kabaretu literackiego Dolina Prapremier, czyli „Certacja” i „Rakietę drażni mu” – zapowiadają organizatorzy. 

   

  Bilety można kupić za 20 zł (grupowe), 25 zł (ulgowe) i 30 (normalne).

   

  Świdnickiej publiczności zaprezentuje się też Witek Muzyk Ulicy, czyli wykonawca, który zasłynął po opublikowaniu nagrań swoich utworów w internecie. Szybko zaczęły one być popularne, a Witoldowi Mikołajczukowi, bo tak nazywa się muzyk, udało się zebrać pieniądze na wydanie płyty dzięki zbiórce w Internecie.  

   

  Występ Mikołajczuka odbędzie się 6 listopada. Bilety w przedsprzedaży kosztują odpowiednio 50 zł grupowy, 55 ulgowy i 60 normalny, a w dniu koncertu 60, 65 i 70 zł. 

   

  Atrakcją dla najmłodszych widzów może okazać się występ zatytułowany „Zimowy Cyrk na Scenie”. Zaplanowano go na „Mikołaja”, czyli 6 grudnia.

   

  – To barwne widowisko świąteczno–karnawałowe z udziałem artystów cyrkowych, tancerzy, Świętego Mikołaja oraz uroczych Śnieżynek. W programie oprócz akrobatów, żonglerów, fakirów, ekwilibrystów nie zabraknie zabaw ze Świętym Mikołajem i konkursów z nagrodami. Występują artyści z „Laponii”, Ukrainy, Polski oraz uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku – zapowiadają organizatorzy z MOK-u. Występ odbędzie się 16 grudnia o godz. 12.30. Bilety kosztują 17 zł.  PAK