ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 7 kwietnia 2020, Imieniny obchodzą: Donata, Herman
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Warsztaty dla dzieci i młodzieży

  Problemy z wagą zaczynają się już od najmłodszych lat. Słodkie niemowlęce wałeczki przeradzają się w mniej słodkie oponki u nastolatków, które prowadzą do problemów zdrowotnych, psychologicznych i społecznych. Jak sobie poradzić z tym problemem? Jak nie dopuścić do nadwagi i otyłości u dzieci? Jak nauczyć dzieci i młodzież zdrowych nawyków żywieniowych? Na te pytania odpowiedzą dietetycy z centrum Naturhouse ze Świdnika na bezpłatnych prelekcjach i warsztatach.
  W dniach 16.09-30.11.2013 w całej Polsce trwa kampania promująca zdrowe nawyki żywieniowe  „UWAGA NADAWAGA”. Jej ambasadorką jest znana aktorka p. Katarzyna Bujakiewicz. To już druga edycja tej kampanii, podczas której kilka tysięcy Polaków skorzystało z bezpłatnych konsultacji i pomiarów składu ciała, zmieniając swoje nawyki na lepsze i zdrowsze. W tym roku również Świdniczanie mogą do niej dołączyć.
  – Naszym głównym celem jest promowanie zdrowej diety, dopasowanej do dzieci i młodzieży, gdyż to właśnie w młodym wieku kształtują się nasze nawyki żywieniowe – mówi Małgorzata Gorzel, dietetyk.
  Będziemy prowadzić warsztaty dla dzieci i młodzieży w Świdniku i okolicach, co ważne zupełnie BEZPŁATNIE. Do centrum zgłosiło się kilka szkół m.in. z Podzamcza, Jackowa, Piask, Łęcznej i oczywiście Świdnika, zainteresowanych pogadankami. Centrum nadal czeka na kolejne zgłoszenia. Program warsztatów dopasowany jest do grupy wiekowej i płci, dzięki czemu nikt się na zajęciach nie nudzi. Dietetyczki pokazują, co warto do diety wprowadzić, a co koniecznie wyeliminować, a przede wszystkim tłumaczą dlaczego.
  – Oprócz warsztatów z dziećmi, prowadzimy prelekcje i pogadanki z rodzicami. To rodzice uczą odpowiednich nawyków żywieniowych, to oni swoją osobą pokazują co warto jeść, a czego nie. A przede wszystkim to oni robią zakupy, więc najważniejszy głos w sprawie diety należy właśnie do rodziców – tłumaczy Anna Szul, psychodietetyk. – To bardzo ważne, aby wiedzieli jak zdrowo odżywiać dzieci, a jeśli chcą im pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami, by sami stosowali wskazówki dietetyczne.
  Podobne warsztaty były prowadzone w marcu i kwietniu br. w SP nr 5 w Świdniku. Dietetyczki widziały II śniadania uczniów i dlatego wiedzą, że takie spotkania są niezwykle ważne.
  – Napój gazowany lub słodzony sok do tego drożdżówka lub rogal z czekoladą. A najczęściej pieniądze, to standardowe śniadanie ucznia, jakie widziałyśmy w szkole. A to najprostsza droga do problemów z wagą u dzieci – tłumaczy Małgorzata Gorzel. Dlatego zapraszamy rodziców na konsultacje i spotkania w szkołach i w centrum – dowiedzą się jak komponować prawidłowe posiłki, które wyjdą dzieciom na zdrowie.
  Dodatkowo w tym czasie we wszystkich Centrach Naturhouse można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem. Na takim spotkaniu każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi, sprawdzić swoją masę ciała i określić podstawowe wskaźniki np. zawartość tkanki tłuszczowej czy wody metabolicznej w organizmie. Na zainteresowanych czekają również ciekawe wskazówki dietetyczne oraz inne materiały merytoryczne.
  Zapisy pod numerem telefonu: 81 469 71 30 lub kom: 883 156 315.
  Do zobaczenia na spotkaniach w szkołach i w centrum Naturhouse na 3 Maja 1!