ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Paka dla bezdomniaka

  14 grudnia w Sali Kameralnej MOK odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej „Paka dla bezdomniaka”.  Udało się zainteresować osoby biorące udział w imprezie losem bezdomnych zwierząt. Pytał o możliwość adopcji, a jeden z krzesimowskich psów znalazł kochający dom. 

  – Wspieramy tego typu akcje, kiedy tylko się da. Wpłacamy pieniążki, przynieśliśmy puszki oraz worek suchej karmy. Nie możemy zdecydować się na adopcję, bo mieszkamy w bloku i mamy już dwa koty i psa. Polecamy wszystkim pomaganie pieskom z Krzesimowa, zwierzęta dużo przeszły i zasługują na lepszy los – tłumaczy pani Agnieszka, która przyszła na koncert wraz z dziećmi.

  Schronisko w Krzesimowie ma zniknąć z mapy powiatu świdnickiego za ponad pół roku. Czasu jest coraz mniej, a na adopcję czeka jeszcze kilkadziesiąt psów, głównie starszych, którym bardzo trudno znaleźć nowy dom. Wolontariusze opiekujący się na co dzień bezdomnymi zwierzętami nie tracą jednak nadziei, że do każdego pieska w końcu uśmiechnie się los.

  Dla publiczności przygotowano występy zespołu „Świąteczna paczka” (skład: Wiktoria Marzec, Kamila Krzeszowiec, Helena Rowińska, Aleksandra Skainowska, Jakub Adamczyk), Zespołu Tańca Nowoczesnego „Ambarass”, grup wokalnych i teatralnych Spółdzielczego Domu Kultury, tancerzy Centrum Kultury i Promocji Domino Jazz z Dominowa, trio „Smyk & Choina & Wołodźko” oraz hip-hopowej grupy Puzzle Dance Crew. 

  – Z tego, co widzę, frekwencja jest spora, mam nadzieję, że ludzie będą hojni i nie będą żałować pieniędzy. Pracownicy schroniska przywieźli ze sobą kilka piesków. Kto wie, może któryś z nich znajdzie wśród odwiedzających imprezę swoją nową rodzinę? – dodała pani Agnieszka.

  Po koncercie organizatorzy poinformowali, że udało się zebrać ponad 3 tys. zł oraz kilkaset kilogramów karmy. ► Magdalena Rademacher