ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Urodziny DKK

  Piękny tort, wspomnienia i podziękowania towarzyszyły obchodom dwunastych urodzin Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK), działającego przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. 

   

  Wśród licznych uczestników uroczystości byli czytelnicy i zaproszeni goście. W radosnej atmosferze dyskutowano na temat twórczości Kurta Vonneguta. Zwieńczeniem urodzinowego spotkania był tort oraz życzenia. Piotr Jankowski, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku, gratulował klubowi jubileuszu, życzył wielu sukcesów, licznych owocnych spotkań i kolejnych lat działalności. 

   

  Aktualnie prowadzeniem klubu zajmują się Dorota Cioczek i Joanna Makuszewska z oddziału dla dzieci i młodzieży. W najbliższych planach klubu są nie tylko kolejne dyskusje literackie, ale też wyjazdy do teatru i spotkania autorskie.

   

  Świdnicki Klub jest jednym z najstarszych w województwie lubelskim. Powstał z inicjatywy Instytutu Książki na początku 2007 roku, w ramach programu „Tu czytamy”, który promuje kulturę literacką i rozwija czytelnictwo oraz integruje użytkowników bibliotek publicznych. Pierwsze  spotkanie, zorganizowane przez bibliotekarkę Annę Wiśniewską, odbyło się w Filii nr 4, która wówczas mieściła się w Szkole Podstawowej nr 7. Wzięło w nim udział kilka osób, do których sukcesywnie dołączali kolejni pasjonaci literatury. W ramach wieloletniej działalności DKK Świdnik odwiedziły takie osobistości jak Marta Fox, Beata Ostrowicka, Stefan Chwin, Barbara Kosmowska, Hanna Kowalewska, Daniel Odija, Jacek Dehnel, Stefan Darda, Katarzyna Enerlich, Krzysztof Koziołek, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Marcin Wroński, Sławomir Koper, Jacek Fedorowicz i Jerzy Kisielewski.

   

  DKK jest współfinansowany przez Instytut Książki w postaci spotkań autorskich i nowości książkowych. Na spotkania może przyjść każdy, kto potrzebuje wspólnej rozmowy o przeczytanej książce w miłym towarzystwie, a przy okazji pragnie poszerzyć swoją wiedzę literacką. Chętni wciąż mogą dołączyć do klubu. Najbliższa okazja ku temu będzie 20 lutego, w MediaSferze, natomiast 28 lutego odbędzie się spotkanie dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy! Magdalena Rademacher