ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Koncertowe miesiące

  Weź nie pytaj – to piosenka, którą zaledwie w ciągu kilku minut Paweł Domagała zapewnił sobie ogromną popularność i fanów w całym kraju. Świdniccy wielbiciele artysty będą mieli okazję spotkać się z nim podczas koncertu w Centrum Kultury. Występ Pawła Domagały w Świdniku odbędzie się 19 maja.

   

  Występ aktora i wokalisty w Świdniku to jedna z propozycji MOK na najbliższe miesiące. Jest ich oczywiście więcej. W lutym do Centrum Kultury przyjedzie Smolasty. Młody wokalista największą popularność zdobył w ostatnim roku, czego dowodem jest chociażby nominacja do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Single Smolastego często oglądano w internecie, co przełożyło się na sprzedaż płyt. Debiutancki singiel „Uzależniony” otrzymał platynową płytę (przyznaje się ją za nagranie, które rozeszło się w ponad 30 tys. egzemplarzy). Koncert Smolastego odbędzie się w 8 lutego w Sali kameralnej Centrum Kultury. 

   

  Jak pokazały ostatnie lata, często nawet duże gwiazdy z polskiej sceny cieszą się popularnością  mniejszą niż warsztaty muzyki gospel. Dowód – w ostatnich latach łącznie zapisało się na nie ponad 400 osób. Gospelowe warsztaty po raz kolejny i jak co roku poprowadzi w Świdniku Grzegorz Głuch, założyciel i lider zespołu Gospel Rain, współpracujący z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Do współpracy zaprosił Gabi Gąsior, wokalistkę na co dzień zajmującą się właśnie twórczością z pogranicza muzyki gospel.  Finałowy koncert uczestników warsztatów odbędzie się 10 lutego 2019 r. o godz. 19.  

   

  Fot. Ania Wyszkoni. Materiały wokalistki

   

  Także w lutym, do MOK-u przyjedzie gwiazda, której piosenki wielu z nas niejednokrotnie słyszało. Mowa o Ani Wyszkoni, byłej wokalistce zespoły Łzy. Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W swoim dorobku ma imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Na polskiej scenie funkcjonuje i odnosi sukcesy od 22 lat.

   

  Piosenkarka przyjeżdża do Świdnika zagrać utwory z nowej płyty – „Jestem tu nowa”. Ani Wyszkoni nie trzeba nikomu przedstawiać – jej płyty każdorazowo błyskawicznie się rozchodziły, a koncerty, na których wokalistka występuje z zespołem złożonym z cenionych muzyków, to każdorazowo spore wydarzenie. Występ Ani Wyszkoni w Świdniku odbędzie się 16 lutego w Sali widowiskowej CK.

   

  Dla wielbicieli klasycznych utworów ma propozycję w postaci koncertu wiedeńskiego. Występowi solistów operowych będą towarzyszyli muzycy młodego pokolenia. 

   

  - Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza” oraz „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę „Tritsch-Tratsch” – zapowiadają organizatorzy. PAK