ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Szansa dla mieszkańców Piask

  Projekt pod nazwą „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Piaski – etap III” ma na celu zapewnienie dostępu do Internetu 160 gospodarstwom domowym z terenu gminy Piaski zagrożonych wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności. Dodatkowo w sprzęt komputerowy zostaną wyposażone instytucje podległe, tj. Miejsko Gminne Przedszkole w Piaskach (4 zestawy), Gimnazjum Nr 1 im. Norberta Patka w Piaskach (22 zestawy), Miejska Biblioteka Publiczna w Piaskach (4 zestawy), Zespół Szkół im. Heleny Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych (30 zestawów), Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach (15 zestawów).
  Osoby zakwalifikowane do wsparcia w ramach projektu otrzymają bezpłatnie zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz darmowy dostęp do Internetu, który będzie finansowany z projektu przez okres 18 miesięcy. Wsparcie obejmuje również pomoc techniczną w zakresie obsługi zainstalowanego sprzętu komputerowego świadczoną przez informatyka. Dla osób zakwalifikowanych przewidziano także szkolenia z zakresu obsługi komputera oraz podstaw Internetu i poczty elektronicznej.
  Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w Urzędzie Miejskim w Piaskach (pokój nr 10), Ośrodku Pomocy Społecznej w Piaskach oraz na stronie internetowej www.piaski.pl. Wypełniony formularz zgłoszenia do projektu należy złożyć w terminie od 14 października  do 31 października 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Piaskach lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Piaskach, ul. Lubelska 77, 21-050 Piaski.

  Magdalena Rademacher