ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Centrum logistyczne „za torami”

  Choć obecnie na działce przy skrzyżowaniu ul. Nadleśnej i Żwirki i Wigury nie ma zbyt wielkiego ruchu, niebawem ta sytuacja może się zmienić. Wszystko przez plany jednej z firm, która chce w Świdniku wybudować trzy hale służące jako magazyny lub miejsca produkcji. Ich budowa ma ruszyć niebawem. 

  Hale wybuduje MLP Group, deweloper magazynów i hangarów produkcyjnych. W Świdniku przedsiębiorstwo najpierw postawi trzy magazyny, a później wynajmie je firmom. Jak mówią przedstawiciele grupy MLP, chętnych na wolne przestrzenie w pobliżu Świdnika nie powinno zabraknąć. 

   

   

  - W rejonie Lublina cały czas jest duże zainteresowanie ze strony najemców nowoczesnych powierzchni magazynowych. Stąd decyzja o uruchomieniu drugiego parku logistycznego. Wstępnie zakładamy, że budowa ruszy jeszcze w tym roku – mówi Agnieszka Góźdź, dyrektor działu sprzedaży MLP Group.

  Firma wylicza też inne zalety lokalizacji magazynu. Bliska odległość do węzła Zadębie na trasie S12 i S17 łączącej wschodni rejon Polski z Ukrainą. Do tego, sporym ułatwieniem jest sąsiedztwo Lublina i Świdnika, a przez to i Portu Lotniczego. 

   

  - Niedaleko także znajduje się dworzec PKP, przez co pracownicy nie będą mieli problemów z dotarciem do zakładów pracy – informuje Mariusz Skowronek z Tauber Promotion.

  Firma MLP Group wybudowała już łącznie siedem parków logistycznych w Polsce, w tym jeden w Lublinie. Świdnickie hale będą miały 51 tys. metrów kwadratowych, czyli więcej niż te, które znajdują się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Felinie. 

  Według planów MLP, budowa magazynów ma potrwać około roku. Wstępne zapowiedzi dewelopera mówią też, że w nowym parku logistycznym pracę znajdzie kilkadziesiąt osób.  PAK