ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Koncert dla Pawełka

  Uczta dla uszu i dla duszy – tak najprościej można opisać koncert charytatywny, który 22 września zorganizował komitet „Świdniccy Muzycy dla Pawła”.
  Mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość uczestniczenia w występach Dariusza Tokarzewskiego, Piotra Selima, Chórów: Świdnik Gospel Choir, Arion, Salve Regis, Świętej Kingi i Zespołu Smyczkowego Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich. Biletem wstępu na tę niezwykłą imprezę były dowolnej wysokości datki, zbierane przez młodzież ze „Strzelca” do puszek kwestorskich.
  Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na rzecz czteroletniego Pawełka Łagowskiego, który choruje na epilepsję i porażenie mózgowe. Stan zdrowia dziecka nie pozwala mu raczkować, siedzieć i chodzić, poza tym chłopiec wymaga stałej, specjalistycznej opieki. Codzienne zabiegi i sprzęty rehabilitacyjne oraz leczenie znacznie przekraczają możliwości finansowe jego rodziców.
  Zbiórka na rzecz chorego czterolatka odbywała się na terenie Centrum Kultury, ale także na ulicach Świdnika. Mieszkańcy naszego miasta po raz kolejny wykazali się dużą empatią wspierając kwestę. Datki zbierała młodzież ze „Strzelca”, wystrojona w żołnierski ekwipunek i zachęcająca do ofiarowania choćby najmniejszych sum pieniężnych.
  W inicjatywę włączyła się także Straż Pożarna, która prezentowała swoje wozy bojowe oraz Policja, która przeprowadziła znakowanie rowerów.
  Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony świdniczan, szczególnie występy muzyczne, na których sala kinowa wypełniona była po brzegi.

  Anna Daniło