ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • O krok od wielkiego centrum

  Wkrótce w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku może przybyć duże centrum logistyczne. MLP Group chce postawić tam nowoczesne magazyny i hale produkcyjne. – Udzielimy inwestorom wszelkiej możliwej pomocy – deklarują władze Świdnika. 

   

  Deweloper ma już podobne centrum w Lublinie. Jednak w komunikacie prasowym tłumaczy, że zainteresowanie wynajęciem magazynów jest nadal duże. 

   

  – Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchamiając drugi park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – informuje dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group Agnieszka Góźdź.

   

  Hale mają stanąć u zbiegu Nadleśnej oraz Żwirki i Wigury. Centrum rozlokuje się na ponad 10 ha i będzie składało się z trzech obiektów o powierzchni 51,5 tys. mkw. Powodzenia przedsięwzięcia zależy od tego, czy firma znajdzie najemców.

   

  Władze Świdnika i powiatu świdnickiego rozmawiają o inwestycji z deweloperem od kilku miesięcy. Urzędnicy wskazali m.in. tereny pod budowę, pomagają również w sprawie infrastruktury technicznej oraz w kontaktach z dostawcami mediów. 

   

   – Jesteśmy zainteresowani współpracą i jak tylko zacznie się inwestycja, to udzielimy MLP Group dalszej możliwej pomocy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – Udana inwestycja, to dla miasta wpływy z podatków oraz miejsca pracy.

   

  Władze miasta przygotowały ofertę, która ma przyciągnąć zewnętrznych inwestorów do Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG) czyli 120 ha pomiędzy lotniskiem, torami kolejowymi oraz ul. Nadleśną i Mełgiewską. To m. in. zwolnienie od podatku od nieruchomości na trzy lata i pomoc w budowie dróg dojazdowych do obiektów. Firmy zainteresowane ulokowaniem swojej działalności w SAG może przyciągnąć bliskość Portu Lotniczego Lublin oraz drogi ekspresowej i powstającej Via Carpatia, które połączy północną i południową Europę.