ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Frajda szkoli najlepiej

  Prawie 94 procent zdanych egzaminów teoretycznych i ponad 66 proc. praktycznych, taką statystyką może się pochwalić zwycięzca rankingu najskuteczniejszych ośrodków szkolenia kierowców w powiecie świdnickim. 

   

  Urzędnicy właśnie opublikowali dane dotyczące wyników zdawalności testów na prawo jazdy w poprzednim półroczu. 

   

  Ranking najskuteczniejszych szkół jazdy w powiecie świdnickim wygrał OSK „Frajda” z Mełgwi. Ośrodek ma swoją bazę m.in. w Świdniku. „Frajda”, założona przez Andrzeja i Anetę Nowosad, może się pochwalić tym, że niemal każdy kursant, którego uczą, w ostatnim półroczu zdał egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii B. Wśród szkolących się we „Frajdzie” odsetek skutecznie rozwiązanych testów teoretycznych wynosił ponad 94%. Do tego, średnio dwóch z trzech kierowców, którzy uczyli się we „Frajdzie” przez ostatnie 6 miesięcy zdało za pierwszym razem egzamin praktyczny. 

   

   

  OSK Frajda założony został przez Anetę i Andrzeja Nowosad małżeństwo z wieloletnim pedagogicznym doświadczeniem.
  Ich motto brzmi: – Jesteśmy dla ludzi ceniących najwyższą jakość szkolenia, z nami nie tylko zdasz egzamin w WORD,
  ale staniesz się dobrym i odpowiedzialnym kierowcą, a jazda samochodem stanie się prawdziwą frajdą.

   

   

  - Wprowadziliśmy jako pierwsi zasadę jeżdżenia na kursach samochodami, które później będą używane w trakcie egzaminów. Dzięki temu kursanci czują się pewniej jadąc na egzamin. Tak jak my niebawem zaczęły robić także inne ośrodki. Wykłady z wiedzy teoretycznej prowadzimy 2 razy w tygodniu (10 spotkań), a dodatkowo zdecydowaliśmy, że nie „wypuszczamy” ze szkoły osób, które nie są gotowe do samodzielnego poruszania się po drodze – wyjaśnia Andrzej Nowosad, właściciel OSK „Frajda”.

   

  Wysokim procentem zdawalności może się też pochwalić „Easy Drive” z Franciszkowa, prowadzone przez Grzegorza Mazura. W przypadku „teorii” zdało ponad 71% kursantów. Gorzej z praktyką. Zaledwie 20 procent kursantów „Easy Drive” za pierwszym razem ukończyło pozytywnie egzamin praktyczny. 

  Podobne wyniki notowało jednak większość ośrodków szkolenia kierowców. W przypadku „Rally” Samanty Prandoty było to 34,36%, „Kursu” Tomasza Kobylasa – 32%, a „Agi” Agnieszki Pasiecznej – 30,43%.

   

  Teoria najlepiej poszła kursantom zwycięzcy rankingu: OSK „Frajda” – 93,75% zdanych egzaminów. W „Easy Drive” ten odsetek wynosił ponad 71%, „Agi” – 68 proc., „Raidera” – 67%, a „Kursu” 65%. Niżej znalazło się m.in. „Rally” z 60 procentami zdanych egzaminów teoretycznych w ośrodku.

   

  Dla porównania, statystyki dla całego województwa za 2018 rok to ponad 60% zdanych egzaminów teoretycznych, i ok. 36% zdanych egzaminów praktycznych. PAK