ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Kompletują wygrane

  Beniaminek lubelskiej klasy okręgowej Świdniczanka Świdnik Mały solidnie przygotowuje się do rundy rewanżowej. Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Pranagala ma już za sobą sześć gier kontrolnych. Poza przegraną 1:4 z rezerwami Avii Świdnik na koncie Świdniczanki jest pięć zwycięstw. Najbardziej okazałe odniesione zostało w sparingu ze Zrywem Gorzków (11:2).

   

  W ekipie Świdniczanki pojawili się nowi zawodnicy, którzy w meczach kontrolnych już trafiali do siatki. I tak, ciekawym transferem powinien być Damian Miazga. W przeszłości piłkarz reprezentował barwy m.in. Opolanina Opole Lubelskie i Powiślaka Końskowola. To 29-letni środkowy pomocnik, który jest wychowankiem Stali Poniatowa. Swego czasu grał nawet w III lidze.

  Przeszłość na tym szczeblu rozgrywkowym ma także Bartłomiej Mazurek. To 36-letni snajper, który grał w takich klubach jak Avia Świdnik, Chełmianka Chełm czy Stal Poniatowa. Rundę jesienną występował w Ogniwie Wierzbica, którego jest wychowankiem. W ośmiu spotkaniach chełmskiej klasy okręgowej strzelił dziesięć goli. Oby taką dyspozycję utrzymał w meczach rewanżowych już w koszulce Świdniczanki.

   

  W meczu kontrolnym z Victorią Rybczewice Świdniczanka zwyciężyła 3:0 | Fot. Natalia Kulbicka/facebook Świdniczanka Świdnik Mały

   

  Świdniczanka Świdnik Mały – Błękit Cyców 9:0 (3:0)

  Bramki: Mazurek (dwie), Warda, Jeleniewski (dwie), Ziemkiewicz, Boniecki, Miazga, Dobrowolski.

  Świdniczanka: Szulc – Kowalski, Bednarek, Dobrowolski, Ziemkiewicz, Miazga, Boniecki, Jeleniewski, Kowalik, Mazurek, Warda (Pawłowski).

   

  Świdniczanka Świdnik Mały – Victoria Rybczewice 3:0 (0:0)

  Bramki: Warda, Wójcik, Pędlowski.

  Świdniczanka: Dejko – Kowalski, Pawłowski, Dobrowolski (Warda), Martyna, Kuś, Kaczorowski, Wójcik, Babiarz, Skiba, Pędlowski.

  Świdniczanka Świdnik Mały – Garbarnia Kurów 4:0

  Bramki: Mazurek, Dobrowolski (dwie), Jeleniewski.

  Świdniczanka: Dejko - Kowalski, Pawłowski, Dobrowolski, Martyna, Kowalik, Kaczorowski, Kuś, Miazga, Ziemkiewicz, Mazurek. Grali także: Bednarek, Filutowski, Jeleniewski, Babiarz, Wójcik, Skiba, Boniecki i Pędlowski.

  W sparingu z GKS Niemce Świdniczanka rozegrała trzy kwarty, każda po 30 minut. W pierwszej i trzeciej podopieczni trenera Pawła Pranagala wygrali, w drugiej uzyskali bezbramkowy remis. W spotkaniu zwyciężyli 5:1.

   

  Świdniczanka Świdnik Mały – GKS Niemce 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

  Bramki dla Świdniczanki: Pędlowski, Jeleniewski, Kowalik (dwie), Wójcik.

  Świdniczanka: Szulc – Kowalski, Pawłowski, Dobrowolski, Martyna, Miazga, Kuś, Jeleniewski, Wilk, Mazurek, Pędlowski. Grali także Filutowski, Ziemkiewicz, Kowalik, Kaczorowski, Skiba, Babiarz, Wójcik.

   

  Świdniczanka Świdnik Mały – Zryw Gorzków 11:2 (6:0)

  Bramki: Rusiecki (trzy), Mazurek, Wójcik, Skiba, Kowalik (wszyscy po dwie).

  Świdniczanka: Szulc – Kowalski, Pawłowski, Jeleniewski, Martyna, zawodnik testowany, Rusiecki, Kaczorowski, Wilk, Mazurek, Ziemkiewicz. Grali także: Kowalik, Skiba, Wójcik.

   

  Sparingowe derby dla rezerw

  Rezerwy Avii Świdnik mają za sobą mecz kontrolny z lokalnym rywalem Świdniczanką Świdnik Mały. Starcie z beniaminkiem spokojnie zaliczą do udanych – wygrały bowiem 4:1. W bardzo dobrej dyspozycji w ekipie żółto-niebieskich był Łukasz Strug, zdobywca czterech bramek. – Mecz był dosyć wyrównany, ale wydaje mi się, że wygraliśmy dzięki lepszej organizacji gry. Wszystkie gole strzeliliśmy po składnych akcjach. Jak na początek przygotowań wypadliśmy bardzo optymistycznie – podsumował spotkanie na portalu klubowym szkoleniowiec pierwszej drużyny Tomasz Bednaruk.

   

  Avia II Świdnik – Świdniczanka 4:1 (1:1)

  Bramki: Łukasz Strug (cztery) – samobójcza.

  Avia II: Długosz – Jędrych, Radziewicz, Feret, Olech, Wójcik (46 Różycki), Orzędowski, Partyka, Śliwa, Starok, Strug.

  Świdniczanka: Szulc – Kowalski (46 Miazga), Pawłowski, Dobrowolski, Martyna, Rusiecki, Kuś (46 Kaczorowski), Jeleniewski, Kowalik (46 Wilk), Ziemkiewicz (46 Pędlowski), Mazurek (46 Skiba, 60 Babiarz).

   

  Oby tak w lidze 

  Powody do zadowolenia mają też piłkarze Piaskovii Piaski. W pierwszym meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Pasierbika pokonała rywala z lubelskiej klasy okręgowej POM Iskra Piotrowice 5:1. Kibice chcieliby bardzo, aby zespół utrzymał taką skuteczność w rundzie rewanżowej. Przed Piaskovią bowiem trudne zadanie walki o utrzymanie w klasie okręgowej. Po pierwszej części sezonu drużyna zajmuje odlegle 14 miejsce w tabeli.

  LKS Piaskovia Piaski – POM Iskra Piotrowice 5:1 (2:1).  RM