ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Dzień Papieski po raz trzynasty

  Od trzynastu lat w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, któremu towarzyszą zbiórki kwestorskie na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony będzie 13 października pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Obchody przedsięwzięcia przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Świdnicka młodzież co roku intensywnie włącza się szczególnie w tą ostatnią część, z chęcią niesienia pomocy.
  Od wielu lat organizacją zbiórek kwestorskich w naszym mieście zajmują się członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy parafii pw. NMP Matki Kościoła.
  – W najbliższy weekend, 12 i 13 października odbędzie się w naszym mieście zbiórka do puszek z okazji XIII Dnia Papieskiego. Jak co roku zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy jako wolontariuszy – zachęca organizatorka Agnieszka Tymosiak.
  Spotkanie organizacyjne dla osób, które chciałyby włączyć się w kwestę nastąpi już dziś, w piątek, 11 października.
  – Chętni powinni pojawić się o godzinie 20 w kafejce mieszczącej się w dolnej części „Okrągłego Kościoła” – dodaje Agnieszka Tymosiak.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, aby następnie trafić do zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Zachęcamy zarówno do wolontariatu, jak i do wsparcia zbiórki finansowo. Kwestujące osoby będą wyposażone w identyfikatory z logo Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz naklejki i obrazki, które będą rozdawane w ramach podziękowań dla wspierających kwestę osób.
  Zbiórki w naszym mieście odbywać się będą na najbardziej uczęszczanych ulicach, przy wybranych marketach oraz przed kościołami.

  Anna Daniło