ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Miejski już wystartował

  Pięć stacji i kilkadziesiąt rowerów do dyspozycji. Już po raz trzeci, wraz z nadejściem wiosny, ruszył w Świdniku sezon „Lubelskiego Roweru Miejskiego”. 

   

  Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego są takie same jak w ubiegłych latach. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające godziny, 3 złote za drugą godzinę i po 4 złote za trzecią i każdą następną godzinę.

   

  Fot. lubelskirower.pl
   

   – Rower miejski to najtańszy, najprzyjemniejszy, a często i najszybszy sposób poruszania się po mieście. Wielu mieszkańców Lublina oraz Świdnika już się do niego przekonało, zachęcamy też jednak kolejne osoby do rejestracji w systemie i przesiadki na rowery. Wiosna to doskonały czas, by przekonać się do roweru jako środka codziennego transportu w mieście – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

   

  Przed pierwszym wypożyczeniem roweru należy się zarejestrować na stronie internetowej LubelskiRower.pl, poprzez aplikację lub terminal jednej ze stacji wypożyczeń. Należy też zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, z której będą pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Potem wystarczy wpisać na terminalu przy stacji swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia wypożyczenie poprzez skanowanie kodu QR. 

   

  W Świdniku do dyspozycji mamy pięć lokalizacji stacji rowerowych: ul. Racławicka/Wyszyńskiego przy galerii Venus od strony ul. Racławickiej, ul. Generała Tadeusza Góryprzy PCEZ od strony ul. Generała Tadeusza Góry, ul. Niepodległości pomiędzy budynkami Niepodległości 32-34, Centrum Kultury przy wejściu do Kina „LOT” od strony al. Lotników Polskich oraz Brzeziny przy skrzyżowaniu ulic Klonowej i Akacjowej. BR