ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • W sercu miasta powstanie nowy ogród

  Nasadzenie nowych drzew, krzewów i roślin ozdobnych, nowe ogrodzenie i ławki. Wokół Miejskiego Centrum Usług Socjalnych przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 powstanie Artystyczny Ogród. To jedna z trzech inwestycji, na które miasto zdobyło unijną dotację z puli na rewitalizację zdegradowanych terenów. 

   

  Urząd ogłosił przetarg na modernizację terenu przy MCUS. W projekcie znalazły się między innymi nasadzenie drzew, krzewów i roślin ozdobnych, wymiana ogrodzenia i chodników, ustawienie dziewięciu ławek, instalacja kamer monitoringu oraz zakup wraz z montażem sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia scenicznego w muszli koncertowej.

   

  fot. materiały MCUS w Świdniku

  – W centrum miasta powstanie miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli odpocząć oraz uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

   

  Ogród Artystyczny przy MCUS jest jedną z trzech inwestycji, na które miasto zdobyło unijne pieniądze z puli na rewitalizację zaniedbanych terenów. Na placu Konstytucji 3 Maja trwa wznowiony po zimowej przerwie remont, a na realizację czeka jeszcze Świdnicka Strefa Kultury i Sztuki „W14” przy Wyszyńskiego 14. W sumie Świdnik dostanie 8,89 mln zł dotacji na rewitalizację z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

   

  – Powody do zadowolenia będą mieli przede wszystkim seniorzy, którzy na co dzień korzystają z usług MCUS. Tymczasem niemal połowa gmin w Polsce traci szanse na otrzymanie środków na rewitalizację – podkreśla Karol Łukasik, rzecznik świdnickiego urzędu miasta.

   

  Według raportu „Rewitalizacja terenów zdegradowanych”, przygotowanego przez firmę Grant Thornton na koniec 2018 r. 57 proc. gmin miało programy rewitalizacji i może ubiegać się o unijne dotacje. Pozostałe 43 proc. gmin prawdopodobnie nie ma już szans na ten cel. Na szczęście Świdnik znalazł się wśród pierwszej grupy samorządów. PK