ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Plany na drogi są, fundusze też się znajdą

  Nowa droga Łuszczów–Janowice, budowa odcinka między Biskupicami a Trawnikami, przebudowa Maczka i Armii Krajowej w Świdniku oraz przebudowa drogi Lublin–Kalinówka. To część z inwestycji, jakie mogą zostać sfinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

   

  W tym roku na budowę dróg z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych ma zostać przeznaczone 6 mld złotych, z czego 400 mln ma trafić na Lubelszczyznę. 

   

  - Fundusz Dróg Samorządowych to nasza odpowiedź na oczekiwania mieszkańców w zakresie budowy dróg lokalnych. Chcemy, tylko w tym roku, na ten cel przeznaczyć 6 mld złotych. Z tej kwoty ponad 400 mln zł trafi do województwa lubelskiego – potwierdził wiceminister Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Świdniku.

   

  fot. Materiały UM Świdnik

  Duża część z obiecanej przez Sobonia puli ma trafić do gminy i powiatu świdnickiego.

   

  - Dzięki programowi oraz dobrej współpracy z samorządami mamy szansę wykonać inwestycje za blisko 14,5 miliona złotych przy wkładzie własnym w wysokości niespełna 3 milionów złotych – mówi Łukasz Reszka, starosta Powiatu Świdnickiego.

   

  Starosta zapowiedział, że wśród przyszłych inwestycji znajdzie się przebudowa drogi Łuszczów-Janowice, budowa odcinka między Biskupicami a Trawnikami, przebudowa Maczka i Armii Krajowej w Świdniku oraz przebudowa drogi Lublin – Kalinówka. Do tych inwestycji dołożył się również burmistrz Waldemar Jakson, informując o planach na skorzystanie z dofinansowania przy budowie 7 ulic. Na liście ma znaleźć się m.in. ul. Solidarności, Brata Alberta czy Boczna Westerplatte.

   

  - Świdnik jest miastem z jednym z najwyższych, obok Lublina, poziomów rozwoju. W dużej mierze związane jest to z ilością pozyskiwanych przez nas pieniędzy zewnętrznych. Na sam kolektor deszczowy pozyskaliśmy prawie 30 mln zł. Korzystając z pieniędzy rządowych chcielibyśmy również dokończyć budowę ulic Sosnowej i Grota Roweckiego oraz zainwestować w infrastrukturę na os. Żwirki i Wigury – wylicza Waldemar Jakson.   TG