ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

czwartek 14 listopada 2019, Imieniny obchodzą: Laura, Emil
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Podniebne emocje jeszcze raz!

  Nocne pokazy specjalistów od pirotechniki i akrobacji, mistrzowie świata w akcji, historyczne maszyny i współczesne Su-22 – to tylko niewielka część atrakcji II Air Świdnik Festivalu, który odbędzie się 8-9 czerwca w naszym mieście.

   

  Pamiętacie Państwo czerwiec ubiegłego roku? 50 tys. osób, w tym wiele spoza naszego regionu, podziwiało w Świdniku kunszt najlepszych pilotów. Świdnik Air Festival okazał się wielkim sukcesem naszego miasta. 

   

   

  Organizując pierwszą edycję festiwalu myśleliśmy o tym, żeby w nowoczesny sposób promować nasze miasto od zawsze związane z lotnictwem. Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej powstała tu szkoła dla pilotów. Potem świdnicka fabryka produkowała samoloty i śmigłowce, które do tej pory latają na całym świecie. Lotnictwo jest wpisane w tożsamość Świdnika.

   

  Sukces imprezy i radość mieszkańców sprawiła, że w tym roku organizujemy II Świdnik Air Festival. Ponownie możemy liczyć na wsparcie wypróbowanych partnerów. W organizacji drugiej edycji lotniczego wydarzenia pomagają nam PZL-Świdnik, Port Lotniczy Lublin oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

   

  Wiemy, że publiczności najbardziej podobały się pokazy dzienno-nocne i będzie ich w tym roku pod dostatkiem. Zaprezentują się m.in. Łukasz Czepiela, mistrz świata w klasie challenger, brytyjski zespół Airborn Pirotechnics czy Maria Muś ze śmigłowcowej kadry Polski. Na pewno duże wrażenie zrobi przelot samolotu myśliwsko-bombowego Su-22 oraz Biało-Czerwonych Iskier. Na wypisanie wszystkich atrakcji nie starczy tu miejsca.

   

  Szczegółowy program imprezy i  praktycznie informacje znajdziecie na internetowej stronie http://air-festival.swidnik.pl/. Tam oraz w kasach kina LOT kupicie bilety na festiwal. Warto dodać, że w tym roku poszerzyliśmy jego formułę. Po zakończeniu pokazów, w niedzielę, na scenę wejdą znani artyści: Organek, Enej oraz Ania Dąbrowska.

   

  Zapraszam wszystkich do udziału w II Świdnik Air Festival! Czekają nas niezwykłe emocje i wspaniałe chwile, które zapamiętamy na długo. Spotkajmy się 8-9 czerwca na trawiastym lotnisku aeroklubu i cieszmy się z lotniczego święta.

  Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika