ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Plac w centrum wreszcie poprawiony

  Mieszkańcy Świdnika mogą wreszcie cieszyć się z odnowionego, zielonego i pozbawionego barier miejsca w sercu miasta.

   

  Usunięte murki i bariery architektoniczne, wymieniona nawierzchnia, urządzony amfiteatr, fontanna, oczko wodne z nową wieżą zegarową, ustawione drewniane ławki i podesty, zasadzone drzewa i trawniki oraz nowa nawierzchnia. Z tego wszystkiego możemy już korzystać. 

   

   

  Prace na placu Konstytucji rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku i miały potrwać do jesieni. W trakcie remontu właściciele okolicznych lokali wnioskowali do miasta o wprowadzenie dodatkowych zmian w projekcie, co skutkowało wydłużeniem terminu oddania placu. Mimo to kierownik budowy „grzecznościowo” zgodził się udostępnić plac, żeby 11 listopada 2018 roku mieszkańcy mogli obchodzić na nim setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Potem, na czas śniegów i mrozów, prace zostały zawieszone.

   

  Robotnicy wrócili na plac na początku marca. Wymienili między innymi część nawierzchni, do której inspektorzy zgłaszali obiekcje oraz wybudowali schody, o które prosili właściciele lokali użytkowych i mieszkańcy z budynku od strony ulicy 3 Maja. Koszty wymiany wadliwej nawierzchni w całości ponosi firma wykonująca inwestycję.

   

  - Wydając pieniądze podatników dbamy o najwyższą jakość wykonania każdej inwestycji. Tak jest też w przypadku placu. Nie możemy pozwolić na zmarnowanie nawet jednej złotówki z kasy miasta. Dlatego nakazaliśmy wykonanie wszelkich koniecznych poprawek – podkreśla Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju.

   

  Wyremontowany plac posłuży starszym i młodszym mieszkańcom, jako miejsce odpoczynku oraz codziennych spotkań. Stanie się również przestrzenią do świętowania ważnych uroczystości. 

   

  Centralna część Świdnika od wielu lat domagał się remontu. Władze miasta wykorzystały szansę na zmianę wyglądu placu. Na jego odnowienie magistrat zdobył ok. 8,3 mln zł unijnego dofinansowania. Cały koszt inwestycji to niespełna 10 mln zł.  UM