ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 19 października 2019, Imieniny obchodzą: Piotra, Michała
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Białaczka nie odpuszcza

  Kacper Drzazga chłopiec, który od 4 lat walczy z Ostrą Białaczką Limfoblastyczną, po raz czwarty musi stanąć do walki. Przez ostatnie miesiące wszystko wskazywało na to, że choroba tym razem odpuściła. Kacper powoli zaczął cieszyć się zdrowiem. Choroba wróciła w chwili, kiedy wszystkim zaczęło się wydawać, że będzie dobrze. 

   

  Zaczęło się od zmęczenia i osłabienia, chłopiec został skierowany na badanie krwi. Okazało się, że wyniki są tak złe i że trzeba było od razu jechać do szpitala. Powtórne badania nie dały złudzeń, sprawdziły się najgorsze obawy – nastąpiła wznowa choroby. W Polsce wszelkie sposoby leczenia zostały już wykorzystane. Ostatnią nadzieją na odzyskanie zdrowia jest kosztowne leczenie w Klinice Uniwersyteckiej w niemieckim Münster. Ośrodek ten, jako jeden z kilku na świecie, stosuje metodę CAR-T. Terapia ta daje nadzieję na wyleczenie nawet najbardziej agresywnych typów białaczki. Chłopiec może być przyjęty już na początku czerwca, niezbędna jest jednak wpłata 100% kwoty ponad 800 tys. zł. Rodzice Kacpra mają zatem czas do końca maja. 

   

  Zbiórka została ogłoszona na profilu Kacpra na serwisie charytatywnym siepomaga.pl. Odzew internautów był natychmiastowy, w kilka dni udało się zebrać sporą część potrzebnej kwoty. Konieczne są jednak kolejne wpłaty. W pomoc chłopcu włączyła się cała społeczność Świdnika i regionu. W najbliższych dniach zbiórki na rzecz chłopca będą prowadzone w wielu kościołach i szkołach m.in. w Lublinie, Lubartowie, Stryjowie, Orłowie Murowanym. W zbiórkę włączają się także pracownicy PZL-Świdnik oraz świdnickich marketów. Pieniądze będzie można również wpłacać do puszek podczas wydarzeń odbywających się w Miejskim Ośrodku Kultury, podczas koncertu planowanego przez Młodzieżową Radę Miasta oraz podczas festiwalu i festynu rodzinnego organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury. Szczegółowy terminarz zbiórek można znaleźć na plakatach rozwieszonych w różnych częściach Świdnika oraz na profilu „Idziemy na wojnę z białaczką – armia Kacpra”.

   

  Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę, dla Kacpra to jedyna szansa na życie. Wpłaty: https://www.siepomaga.pl/kacper-drzazga
   Magdalena Rademacher

  Fot.  Facebook. ArmiaKacpra