ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

czwartek 14 listopada 2019, Imieniny obchodzą: Laura, Emil
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Dodatkowe miliony na parki w mieście

  Miasto zdobyło dodatkowe 2 mln zł na organizację nowego parku w Świdniku. Pierwszy teren zielony już powstaje. Kolejne trzy będą gotowe do końca przyszłego roku.

   

  Nowe drzewa i krzewy, labirynt z żywopłotu, alejki i ścieżki spacerowe, trasa dla rowerzystów, ławeczki i stojaki na jednoślady oraz siłownia pod gołym niebem, tak będzie wyglądał park przy al. Lotników Polskich. Budowa już trwa. Park oddzieli budynki mieszkalne od ruchliwej ulicy i stanie się nowym miejscem odpoczynku dla starszych i młodszych osób.

   

   

  – Chcę, żeby Świdnik był coraz lepszym miejscem do życia dla mieszkańców. Dlatego zabiegamy między innymi o miejsca w których każdy będzie mógł odpocząć i nabrać sił z dala od ulicznego gwaru – tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

   

  Budowa nowych parków to duży wydatek dla kasy miasta. Dlatego Świdnik przystąpił dwa lata temu do projektu Zielony Lubelski Obszar Funkcjonalny i dzięki temu miasto zdobyło 4 mln zł dotacji z UE na nowe parki. Na tym nie koniec. Urzędnicy ze świdnickiego magistratu zdobyli dodatkowe 2 mln zł na zieleń. Radni miejscy wprowadzili te środki w ubiegłym tygodniu do budżetu Świdnika.

   

  – Pieniądze pochodzą z oszczędności na inwestycjach, które wykonują inne gminy uczestniczące w projekcie – informuje Karol Łukasik z urzędu miasta.

   

  Dodatkowe fundusze pomogą w organizacji terenu zielonego przy ul. Fabrycznej, obok powstających właśnie basenów. Przetarg na wykonawcę będzie ogłoszony w najbliższym czasie.

   

  W ramach projektu Zielony LOF mieszkańcy Świdnika dostaną parki przy al. Lotników Polskich, za stacją paliw i park przy ulicy Fabrycznej, obok powstających basenów. Do końca 2020 roku powstaną też parki między osiedlami Brzeziny I i II oraz przy ul. Krępieckiej, na dawnym składowisku śmieci.  TK