ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

czwartek 14 listopada 2019, Imieniny obchodzą: Laura, Emil
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Chwastyniak ma dać awans

  II-ligowi siatkarze MKS Avia Świdnik mają nowego szkoleniowca. Został nim Witold Chwastyniak. Ostatnie cztery lata trener pracował w Siedlcach z I-ligowym KPS. W zakończonym sezonie 2018/2019 drużyna pod jego sterami zajęła siódme miejsce. Najlepszy wynik z KPS Chwastyniak zanotował w rozgrywkach 2016/2017. Wtedy jego podopieczni uplasowali się na trzecim miejscu.

   

  Nowy opiekun żółto-niebieskich przez wiele lat był zawodnikiem, występował na pozycji środkowego. Kibice Avii pamiętają go jeszcze jak przyjeżdżał z drużyną Chemika Bydgoszcz na mecze w I lidze do tzw. starej Aviuni, czyli hali przy krytym basenie. Chwastyniak występował grał także w AZS Częstochowa, Gwardii Wrocław, Jokerze Piła, Treflu Gdańsk, KPS Siedlce i Krispolu Września. – Nie trzeba mnie było długo przekonywać do podjęcia pracy w Avii. Zainteresował mnie ciekawy projekt, który jest w Świdniku i podejście ludzi rządzących klubem do tego sportu. Odniosłem wrażenie, że to konkretne osoby, które wiedzą czego chcą i jaki mają cel. Jeśli chodzi o zespół, to nie szykuję w nim rewolucji. Potrzebujemy wzmocnień na czterech pozycjach. Na pewno Avia będzie mocniejsza kadrowo niż ostatnio – mówi za pośrednictwem strony klubu nowy szkoleniowiec.

   

  Świdnicki klub prowadził rozmowy z wieloma kandydatami, byli nawet kandydaci z przeszłością w PlusLidze. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia z trenerem KPS Siedlce. – Nie jest łatwo znaleźć chętnego do pracy z zespołem II-ligowym. Trener Chwastyniak to charyzmatyczny człowiek, bardzo wymagający. Z pewnością położy duży nacisk na przygotowanie zespołu do trudów sezonu. Okazał się dla nas idealnym kandydatem, a co jest także ważne przystał na naszą ofertę finansową. Mamy nadzieję, że razem z zespołem osiągnie wyznaczony przez nas cel – mówił o wyborze szkoleniowca prezes MKS Avia Radosław Szczerba.

   

  Po zakończonych fiaskiem tegorocznych rozgrywkach i braku awansu do I ligi zarząd MKS Avia podziękował za współpracę dotychczasowemu sztabowi szkoleniowemu. Z zespołem po zakończeniu okresu roztrenowania pożegnają się pierwszy trener Sławomir Czarnecki i drugi szkoleniowiec Piotr Maj. Obaj nie wykonali zadania, które przed nimi klub postawił, czyli nie wywalczyli awansu. Dlatego zarząd podjął decyzję o nie przedłużeniu z nimi umowy.

   

  Przed nowym opiekunem poważne wyzwanie, którym będzie wywalczenie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Władze świdnickiego klubu prowadzą rozmowy z zawodnikami, którzy w nowym sezonie reprezentować będą żółto-niebieskie barwy. W pierwszej kolejności są to siatkarze, którzy grali w Avii w minionym sezonie. Klubowi włodarze doszli już do porozumienia z trzema graczami: środkowym Rafałem Obermelerem, przyjmującym Marcinem Kurkiem i atakującym Pawłem Rejowskim. I tę trójkę powinniśmy oglądać jesienią na parkietach w Świdniku.

   

  Konieczne jest też to, aby do kadry MKS Avia zawitali nowi siatkarze. Z LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi, mogą przyjść Szymon Pałka i Tomasz Kusior. Na celu są także gracze z przeszłością w I lidze. W planach jest czterech, może pięciu zawodników. Docelowo kadra MKS Avia w nowym sezonie ma liczyć 14 siatkarzy.

   

  Trener Chwastyniak ma mieć także asystenta. Niewykluczone, że będzie to zawodnik, który w przeszłości grał w drużynie żółto-niebieskich. Or