ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

czwartek 14 listopada 2019, Imieniny obchodzą: Laura, Emil
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Zwycięski jubileusz Kosierba

  W ostatnią sobotę kwietnia Jacek Kosierb, dziennikarz sportowy i autor książek o tematyce piłkarskiej ze Świdnika, obchodził jubileusz 25 meczów w Reprezentacji Polskich Pisarzy. Kadra rozegrała 66. mecz w swojej historii zwyciężając Reprezentację Samorządowców Kleczewa 8:5. 

   

  Spotkanie rozegrano na stadionie miejscowego III-ligowego Sokoła. Bramki dla Reprezentacji Polskich Pisarzy: Mikołaj Grajewski (trzy), Dawid Kołodziej (dwie), Zbigniew Masternak (dwie) i Jacek Janowicz. Reprezentacja „ludzi pióra” to połączenie rutyny z młodością. Kosierb rozegrał bardzo dobre zawody. W drużynie Reprezentacji Polskich Pisarzy, oprócz Jacka Kosierba ,wystąpili: prozaik Zbigniew Masternak (kapitan), aktor, pisarz i kabareciarz Jacek Janowicz, poeci: Marcin Pawlik, Maciej Robert, Wiesław Janicki, Jerzy Ornal, dziennikarz Kamil Zimoch oraz tłumacze Mikołaj Grajewski i Dawid Kołodziej. Trenerem reprezentacji pisarzy był Andrzej Grajewski, były właściciel Widzewa Łódź. 

   

  Świdniczanin Jacek Kosierb ma już za sobą 25 rozegranych spotkań w Reprezentacji Polskich Pisarzy
  | Fot. Archiwum Jacka Kosierza

   

  Spotkanie prowadził Dariusz Michalak, były sędzia III-ligowy, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie, a mecz symbolicznym podaniem otworzył burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski. Pomysłodawczynią i głównym organizatorem wydarzenia była dyrektor tamtejszej biblioteki Magdalena Siupa. – Czas płynie bardzo szybko. W Kleczewie rozegrałem już swój 25 mecz w koszulce z Orłem na piersi. W Biało-Czerwonych barwach debiutowałem dokładnie 18 października 2015 r. Na stadionie zamojskiego Hetmana zwyciężyliśmy wtedy 4:3 Reprezentację Księży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Mój bilans na dziś w reprezentacyjnej koszulce to 25 spotkań i dwa gole, 15 zwycięstw, remis oraz dziewięć porażek. 

   

  Gra w Reprezentacji to nie tylko spełnienie dziecięcych marzeń, ale także wspaniała okazja do poznania ciekawych ludzi. W Kleczewie miałem możliwość spotkać na boisku Daniela Bednarka – ojca dwóch słynnych piłkarzy. Filipa, grającego w holenderskim SC Heerenveen, oraz Jana – zawodnika Southampton oraz reprezentacji Polski – relacjonuje Jacek Kosierb. 

   

  Druga część „soboty z biblioteką” odbyła się w siedzibie książnicy. Mieszkańcy Kleczewa spotkali się z kabareciarzem Jackiem Janowiczem oraz pisarzem Zbigniewem Masternakiem, którym towarzyszył poeta Wiesław Janicki. Panowie opowiadali o swojej twórczości, wyborach, jakie ich skłoniły, do tego, aby zostać literatami. Całą trójkę łączy pasja do piłki nożnej – grają w reprezentacji polskich pisarzy. Rozmowy o pisarstwie przeplatały znakomite skecze w wykonaniu Jacka Janowicza, który na początku lat dziewięćdziesiątych był założycielem kabaretu Widelec.

   

  8 czerwca Reprezentacja Polskich Pisarzy rozegra towarzyski mecz w Barcinie. Z kolei 7 września kadra zagra w Piaskach z okazji Jubileuszu 50-lecia Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia. Zwieńczeniem tegorocznych towarzyskich występów będzie międzynarodowa potyczka w Berlinie, gdzie 26 października Reprezentacja Polskich Pisarzy sprawdzi formę z kolegami po fachu z Niemiec.

   

  Jesienią tego Jacek Kosierb planuje wydanie trzeciej książki pt. „20 lat minęło, czyli od halówki do futsalu!”. Mg