ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Baseny już na półmetku

  Właśnie mija rok od podpisania umowy miasta Świdnik z Warbud SA na zaprojektowanie i budowę Parku Avia, czyli kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Fabrycznej. Inwestycja jest już w połowie skończona.

   

  Warbud rozpoczął prace od zaprojektowania obiektu, a w listopadzie firma dostała pozwolenie na budowę. W czerwcu trwało spawanie niecek basenowych, teraz kryta pływalnia jest już pod dachem, a prace prowadzone są wewnątrz budynku. Wykonawca skupia się przede wszystkim na robotach instalacyjnych. Są to między innymi prace związane z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, sanitarnymi czy wentylacyjnymi oraz z nieckami basenów zewnętrznych, elewacją i pracami dekarskimi. Rozpoczęły się również prace wykończeniowe przy układaniu posadzki w strefie szatni. Równocześnie trwają prace wokół hali. Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ulicy Fabrycznej ma być gotowy w lutym przyszłego roku.

   

   

  - Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Fabrycznej, to jedno z naszych najważniejszych zadań. Powstanie miejsce przyjazne i atrakcyjne dla wszystkich – podkreśla Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

   

  Co otrzymają mieszkańcy Świdnika po zakończeniu prac? Przede wszystkim baseny. Mieszkańcy skorzystają z pływalni pod dachem i basenów na wolnym powietrzu. Pływalnia będzie składała się między innymi z basenu o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokiego na 1,20 - 1,80 m, pływalni rekreacyjno-szkoleniowej o wymiarach ok. 12,5 na 7,50 m, brodzika dla dzieci oraz elementów dodatkowych, czyli basenu SPA, całorocznej zjeżdżalni zewnętrznej długiej na 60 metrów oraz saun. Baseny „pod chmurką” zostaną podzielone na strefy dla dzieci i dorosłych. Wśród atrakcji znajdą się wodny plac zabaw, zjeżdżalnia, a także boiska, plac sprawnościowy, siłownia zewnętrzna oraz bar z przekąskami. Urząd Miasta ogłosi wkrótce przetarg na prowadzenie baru, sklepu i klubu fitness. Kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Fabrycznej będzie kosztował 52,29 mln zł.

   

   

  Pływalnia i baseny to nie wszystko. Tuż obok powstanie park. Władze miasta ogłosiły niedawno przetarg na jego budowę. Park ma być gotowy w rok od podpisania umowy.

   

  Park powstanie w ramach projektu Zielony Lubelski Obszar Funkcjonalny. Znajdą się w nim park linowy, plac piknikowy, tężnia solankowa, ścianka do boulderingu, plac zabaw, plac sprawnościowy, alejki, ławki, zdroje wody pitnej. Nie zabraknie nowych nasadzeń drzew i krzewów, w tym ogródka botanicznego.

   

  Na cztery nowe tereny zielone w Świdniku władze miasta zdobyły ponad 4 mln zł dofinansowanie z UE. Kilka miesięcy temu udało się pozyskać dodatkowe 2 mln zł na park przy ul. Fabrycznej. ► PAK