ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

sobota 25 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Tatiana, Paweł
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Wspólnie prostują Racławicką

  Na ul. Racławickiej pojawili się robotnicy i maszyny budowlane. Rozpoczął się remont jednej z ważniejszych arterii w naszym mieście. Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem drogi od skrzyżowania z ul. Kosynierów do wyjazdu ze Szkoły Podstawowej nr 7.

   

  Prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni, ale także budowę chodników i ścieżki rowerowej. U zbiegu ulic Kosynierów, Racławickiej i Głogowej powstanie rondo. Władze powiatu apelują do kierowców o cierpliwość i zapewniają, że dokładają wszelkich starań, by remont był jak najmniej uciążliwy dla świdniczan.

   

   

  - Z jednej strony zależy nam na szybkim ukończeniu prac, z drugiej na zminimalizowaniu utrudnień w ruchu. Odbyliśmy w tej sprawie spotkanie z wykonawcą, który obiecał, że postara się prowadzić roboty w taki sposób, by jak najmniej odczuli je mieszkańcy Świdnika – mówi Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki.

   

  Koszt inwestycji wyniesie ponad 8 mln zł. Ponad 3 mln zł popłynie z Funduszu Dróg Samorządowych, a resztę dołożą powiat i gmina Świdnik. Prace mają zakończyć się w październiku. Na tym jednak nie koniec. Do zrobienia pozostaje jeszcze tak zwany trzeci etap Racławickiej, czyli modernizacja odcinka obejmującego ul. gen. Maczka i al. Armii Krajowej. Władze powiatu złożyły już wniosek do wojewody o dofinansowanie tego zadania. Projekt został wpisany na listę rekomendowanych do otrzymania wsparcia.

   

  - Oznacza to, że jeszcze w tym roku może rozpocząć się jego remont. Tym razem na inwestycję zostanie przeznaczone ponad cztery miliony złotych – tłumaczy Bartłomiej Pejo. UC