ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Serwin nie zawiódł

  Karol Serwin reprezentant Klubu Motorowego Champion Świdnik, najlepszy polski cyklotrialista, wziął niedawno udział w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie MTB i Trialu. Impreza odbyła się na przełomie sierpnia i września w mieście Pietermaritzburg w Republice Południowej Afryki. Warto dodać, że z Pietermaritzburga pochodzi Greg Minaar – trzykrotny Mistrz Świata w D ownhillu.
  Do rywalizacji przystąpiło blisko tysiąc zawodników wszystkich dyscyplin rowerowych. Zawody rozegrano w Cascades MTB Park. Znajduje się tam trasa kolarstwa górskiego oraz bardzo ciekawa trasa trialu, zlokalizowana w górskim potoku. Odcinki były bardzo ciekawe, wyjątkowo techniczne, z dużą ilością trudnych wyskoków. Zawodnicy mieli do pokonania 3 rundy po 6 odcinków.
  Świdniczanin dość pechowo rozpoczął rywalizację. Zaraz po starcie, na pierwszym odcinku złapał gumę, przez co stracił 5 punktów. Na kolejnych odcinkach, Karol miał problemy z gardłem, co prawdopodobnie wynikało z przyczyn aklimatyzacyjnych. Mimo to, nie poddał się i wywalczył jedenastą lokatę. Biorąc pod uwagę, że Serwin w lipcu odniósł kontuzję, która na trzy tygodnie wykluczyła go z treningów, rezultat osiągnięty na mistrzostwach jest zadowalający.
  Ten wynik umocnił także jego pozycję w światowym rankingu międzynarodowej federacji kolarskiej UCI w rywalizacji trial rowerowy. Obecnie świdniczanin zajmuje szóstą lokatę. W rankingu uwzględniono 102 zawodników. Do klasyfikacji brane jest pod uwagę siedem ostatnich imprez (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata). Jest to najlepsze rankingowe miejsce Serwina w jego karierze w kategorii elita.

  Katarzyna Gileta-Klępka