ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Ostatni sprawdzian siatkarzy przed ligą

  5 października siatkarze Avii Świdnik powrócili na boiska I ligi. Jednak zanim świdniczanie rozegrali pierwszy mecz
  o stawkę, ciężko pracowali nad swoją formą. W dniach 13-15 września podopieczni Marcina Jarosza wzięli udział w towarzyskim turnieju w Brześciu. Na Białorusi, nasi siatkarze zmierzyli się z zespołami, występującymi w tamtejszej najwyższej lidze siatkówki.
  Pierwszym rywalem żółto-niebieskich byli gospodarze turnieju – Zapadnyj Bug Brześć. Świdniczanie po pięciosetowej walce musieli uznać wyższość białoruskiego zespołu. W kolejnych dniach zawodów, nasi siatkarze zanotowali dwa zwycięstwa. Najpierw świdniczanie ograli VK Mińsk, uzyskując wynik 3:2, następnie okazali się lepsi od Kommunalnika Grodno, wygrywając 3:1. Ostatecznie żółto-niebiescy zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji.
  Po powrocie z Brześcia, podopieczni Marcina Jarosza zagrali jeszcze sparingowy mecz z KPS Siedlce i wzięli udział w IX Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Memoriał odbył się w dniach 28-29 września. Oprócz gospodarzy, na parkiecie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 zobaczyliśmy także Zapadnyj Bug Brześć, KPS Siedlce i KS Milicz.
  Świdniczanie pierwszy mecz zagrali w sobotę z KPS Siedlce. Niestety wynik zakończył się porażką Avii 0:3. W niedzielę o godz. 11 nasi siatkarze najpierw zmierzyli się z Zapadnym Bugiem Brześć. Żółto-niebieskim udało się pokonać białoruska ekipę 3:1. Po południu podopieczni Marcina Jarosza zmierzyli się jeszcze z AGH Kraków. Świdniczanie musieli uznać wyższość rywali, siatkarze z grodu Kraka wygrali 3:2.
  Po dwóch przegranych i jednym zwycięstwie, gospodarze zakończyli turniej na trzecim miejscu. Najlepszym siatkarzem Avii w turnieju został Jakub Guz. Zwycięzcą Memoriału okazał się zespół KPS Siedlce, drugą lokatę zajął AGH AZS Kraków, a miejsce poza podium przypadło białoruskiej ekipie Zapadnyj Bug Brześć.
  W pierwszą sobotę października siatkarze Avii Świdnik zainaugurowali rozgrywki w I lidze. Pierwszym rywalem żółto-niebieskich był MKS Banimex Będzin. Mecz został rozegrany po zamknięciu tego numeru gazety.

  Katarzyna Gileta-Klępka