ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

piątek 21 lutego 2020, Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Wędkarski wrzesień

  15 września na Zalewie Zemborzyckim zostały rozegrane Spławikowe Zawody Wędkarskie pod patronatem burmistrza Świdnika. Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników. Do ich siatek trafiały głównie leszczyki i płotki. Puchar Burmistrza powędrował do rąk Radomira Sima. Na podium znaleźli się także Grzegorz Banuch oraz Sławomir Juć.
  Natomiast 22 września na rzece Bug w Woli Uhruskiej odbyły się zawody gruntowe o Mistrzostwo Koła. W imprezie wystartowało 30 zawodników. Mimo sprzyjającej, jesiennej pogody, ryby nie chciały współpracować z wędkarzami. Do siatek trafiały przede wszystkim leszcze, krąpie, płotki i okonie. Mistrzostwo Koła wywalczył Ireneusz Kiedrowicz. Drugie miejsce zajął Piotr Sawicki, a trzecie Andrzej Ryngiel.
  Zawody w Woli Uhruskiej udało się zorganizować dzięki wsparciu prezesa miejscowego koła Waldemara Tomczaka, który udostępnił łowisko i pomógł w przygotowaniach.
  Świdniccy wędkarze wzięli także udział w zawodach spławikowych, rozgrywanych w ramach cyklu Grand Prix okręgu lubelskiego. W sumie Grand Prix obejmowało kilka imprez wędkarskich – Puchar Burmistrza Łukowa, Puchar Koła PZW Selekt, Puchar Jezior, Puchar Wisły oraz Puchar Bychawy. W klasyfikacji indywidualnej całego cyklu, wysokie – piąte miejsce zdobył Paweł Gębala z Koła PZW Świdnik WSK.
  12 października Zarząd Koła PZW Świdnik WSK organizuje na rzece Bug zawody „Zakończenie Sezonu”. Wędkarska rywalizacja będzie się toczyła na odcinku Dubienka-Bereźnica w dwóch klasyfikacjach – metoda spinningowa oraz spławikowo-gruntowa.

  Katarzyna Gileta-Klępka