ŚWIDNIK · MEŁGIEW · PIASKI · TRAWNIKI        GAZETA BEZPŁATNA

wtorek 28 stycznia 2020, Imieniny obchodzą: Walery, Radomir
 • Strona główna
 • Zasięg
 • Redakcja
 • Reklama
 • Napisz do nas
 • Archiwum
 • Co jest grane?

  21 lutego do Kina LOT wchodzi kolejna propozycja filmowa dla najmłodszych. PIŁKARZYKI ROZRABIAJĄ to animowana opowieść, której głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Tymek. Spada na niego ogromna odpowiedzialność – musi uratować swoje miasteczko przed nieprzyjemnym mistrzem piłki nożnej. Tymkowi z pomocą przychodzi jego zabawkowa drużyna – ożywione piłkarzyki z gry Animacja jest propozycją dla małoletnich fanów piłki nożnej. Starsi widzowie powinni docenić polską wersję językową i cięte dialogi pomiędzy rywalizującymi ze sobą zawodnikami.

  W tym samym czasie pojawi się także film dla żądnych akcji miłośników science-fiction. ROBOCOP jest remakem filmu z lat osiemdziesiątych, wyposażonym w sporą dawkę satyry, która jest jego najmocniejszą stroną. Produkcja opowiada historię Alexa Murphy’ego – męża, ojca i dobrego gliniarza w jednej osobie, który zostaje śmiertelnie ranny. Rzecz dzieje się w 2028 roku, kiedy wiodącym producentem w branży robotyki jest korporacja OmniCorp. To właśnie ta firma podaruje Alexowi drugie życie i bardzo ważne zadanie. Od tej pory musi on strzec prawa jako policjant-cyborg.

  Czas na polską produkcję. JACK STRONG w reżyserii Władysława Pasikowskiego będzie wyświetlany od 21 do 27 lutego. Tytułowy bohater to prawdziwa postać Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Ludowego Wojska Polskiego, który zdecydował się na współpracę z CIA. Film zdobywa zainteresowanie widza, podkręca napięcie, a  następnie myli fabularne tropy. Bystry widz powinien także dostrzec dyskretną ironię, która pojawia się w tej opowieści. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Marcin Dorociński, żonę Kuklińskiego zagrała Maja Ostaszewska.

  W ostatni dzień lutego będziemy mogli zobaczyć kolejne trzy filmy. Znów rozpoczynamy propozycją dla naszych pociech. Animowana RODZINKA NIE Z TEJ ZIEMI pochodzi z planety Baab i postanawia zawitać do naszej galaktyki. Główny bohater, astronauta Scorch Supernova nie zdaje sobie sprawy, że ludzie mogą przywitać go niezbyt przyjaźnie. Tkwiącemu po uszy w tarapatach Scrochowi z pomocą przychodzi brat Gary, a gdy on również wpadnie w pułapkę Ziemian, na ratunek ruszy cała rodzinna flotylla Supernovych, która udowodni, że w rodzinie nieziemska wręcz siła.

  Propozycją dla miłośników fantasy będzie w tym miesiącu film JA, FRANKENSTEIN. Australijsko-amerykańską produkcję, wyreżyserował Stuart Beattie. Główny bohater – Adam jest potworem stworzonym przez doktora Frankensteina. Od ponad 200 lat żyje samotnie, kryjąc swoją tożsamość przed ludźmi. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, broni ludzi przed najgorszymi z koszmarów. Nieoczekiwanie i wbrew swojej woli zostaje uwikłany w odwieczną wojnę pomiędzy dwoma klanami nieśmiertelnych.

  ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK jest ostatnią propozycją Kina LOT na ten miesiąc. Jest to opowieść oparta na losach historycznych połączona z baśniową przygodą. Zdarzenia umiejscowione są w czasie drugiej wojny światowej. Główna bohaterka – mała Liesel zostaje porzucona przez matkę, oddana w ręce rodziny zastępczej i przeżywa horrory wojny. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.

  Anna Daniło